Doktoriõpe
Doktoriõppe eesmärk on viia doktorandi teadmised ja oskused rahvusvahelises teadusruumis tunnustatud kõrgprofessionaali tasemele. Doktoranti valmistatakse ette tööks õppejõuna ja teadlasena ülikoolis ja teistes teadusasutustes ning juhtivspetsialistina väljaspool akadeemilist sfääri.
Doktorikraadiga spetsialisti kvaliteetse teaduspõhise hariduse põhikomponentideks on tippteadmised ja oskused teadustööks oma erialal, lai teaduslik maailmakäsitlus ning arendus-, juhtimis- ja pedagoogilise töö pädevus.
Õigusteaduse doktoriõppe vastuvõtuinfo leiad siit.
Sisu ja eesmärk
Doktoriõppe maht on 240 EAP, millest doktoriõpingud moodustavad 60 EAP ning teadustöö 180 AP. Doktoriõpingud koosnevad erialaainetest (36 EAP), üleülikoolilistest valikainetest (12 EAP) ja vabaainetest (12 EAP).
Doktorandi teadustöö toimub teaduskonna nõukogu poolt kinnitatud juhendaja või juhendaja ja kaasjuhendaja(te) nõustamisel. Doktorandi edasijõudmist uurimistöös hinnatakse igal õppeaastal atesteerimiskomisjoni poolt.
Doktoritööle esitatavaid nõudeid reguleerib Doktorikraadi andmise kord.
Doktorandi, juhendaja(te) ja ülikooli vahel sõlmitakse hiljemalt õppeaasta neljanda nädala lõpuks doktoriõppe lepe.
Doktoriõppes täiskoormusega õppides õppetasu maksmise kohustust ei ole. Õppides osakoormusega makstakse õppetasu semestritasuna jooksva semestri eest. Semestritasu maksmise kohustus on doktoriõppes ka väliskõrgkooli õppima minnes ja pikendusajal (õppeteenustasu).
Vt ka Tartu Ülikooli õigusteaduskonna doktoriõppekava ning doktoriõppe korraldust Tartu Ülikoolis.