Doktoriõpe
Õigusteaduse doktoriõppes on võimalik kirjutada doktoritöö ka IT-õiguse teemal.
IT-õiguse alane doktoriõpe toimub vastavalt õigusteaduse doktoriõppekavale. Doktoritöö eduka kaitsmise järel annab Tartu Ülikool välja filosoofiadoktorikraadi (PhD) õigusteaduses.
IT-õigusele keskenduvas doktoriõppes osalevad need doktorandid, kellel on soov kõrgel teaduslikul tasemel käsitleda kindlat IT-õiguse valdkonna probleemi.
Doktoriõppe pikkus on 4 aastat ja selle maht 240 EAP, millest doktoriõpingud moodustavad 60 EAP ning teadustöö 180 EAP. Doktoriõpingud koosnevad erialaainetest (36 EAP), üleülikoolilistest valikainetest (12 EAP) ja vabaainetest (12 EAP). Vt õigusteaduse doktoriõppe infot.
Doktorandi teadustöö toimub teaduskonna nõukogu poolt kinnitatud juhendaja ja kaasjuhendaja(te) nõustamisel. Doktorandi, juhendaja(te) ja ülikooli vahel sõlmitakse hiljemalt õppeaasta neljanda nädala lõpuks doktoriõppe lepe. Doktorandi edasijõudmist uurimistöös hinnatakse igal õppeaastal atesteerimiskomisjoni poolt. Doktoritööle esitatavaid nõudeid reguleerib doktorikraadi andmise kord.
Doktoriõppe eesmärk on viia doktorandi teadmised ja oskused rahvusvahelises teadusruumis tunnustatud kõrgprofessionaali tasemele. Doktoranti valmistatakse ette tööks õppejõuna ja teadlasena ülikoolis ja teistes teadusasutustes ning juhtivspetsialistina väljaspool akadeemilist sfääri. Doktorikraadiga spetsialisti kvaliteetse teaduspõhise hariduse põhikomponentideks on tippteadmised ja oskused teadustööks oma erialal, lai teaduslik maailmakäsitlus ning arendus-, juhtimis- ja pedagoogilise töö pädevus.
Loe lähemalt õigusteaduse doktoriõppe kohta, mis on seotud IT-õiguse valdkonnaga.
Vaata ka Tartu Ülikooli õigusteaduskonna doktoriõppekava ja doktoriõppe korraldust Tartu Ülikoolis.
Lisateave: Anette Aav-Büth, IT-õiguse programmijuht, anette.aav [ät] ut.ee, itlaw.ut.ee