Magistriõpe
IT-õiguse alane õigusteaduse magistrikraad on võimalik omandada 1-aastase magistriõppekava läbimisel. Õppekava lõpetamiseks peab üliõpilane läbima kohustuslikud IT-õiguse eriala aineid 36 EAP mahus, vabaaineid 6 EAP mahus, praktika 3 EAP mahus ning magistrieksami IT-õiguses 15 EAP mahus.
Programmi lõpetamisel antakse õigusteaduse magistrikraad. Diplomile on märgitud spetsialiseerumine IT-õigusele järgnevalt: õigusteaduse magister (infotehnoloogiaõigus), inglise keeles Master of Arts in Law (Information Technology Law).
IT-õiguse õppekava annab tervikliku ülevaate IT valdkonna õigusest. Õppekava on sisemiselt tihedalt integreeritud, kattes ära kõik IT-õiguse valdkonna olulisemad teemad, pöörates tähelepanu nendevaheliste seoste loomisele ning mitte korrates samu teemasid erinevates ainetes. Ained õpetatakse järjekorras, mis võimaldab järgnevates ainetes tugineda eelnevates antud teadmistele.
IT-õiguse õpetamisel toetab igas aines tudengeid õigusliku ja tehnilise taustaga juhendaja, kes annab tudengitele nii praktilisi oskusi kui põhjalikke teadmisi vastava valdkonna õigusest. Seminare, kollokviume ja praktilisi harjutusi korraldatakse koostöös praktikute ja ekspertidega.
Lähtume põhimõttest, et IT-õiguse spetsialistid peaksid:
- tundma IT ja IT-õiguse terminoloogiat
- suutma hinnata ja selgitada õiguslikke mõjusid infosüsteemides
- oskama põhjendada loogikaid, millele e-riik, e-teenused ning küberjulgeolek on rajatud
- omama süsteemset ja ajakohast ülevaadet IT-õiguse valdkondadest ja nende sõlmküsimustest (sh IT ettevõtte elutsükkel, IT lepingud, elektrooniline side, intellektuaalne omand, privaatsusõigus, andmekaitse, e-kaubandus, küberkaitse, küberkuritegevus, digitaalsed tõendid, kohtupraktika jne) ning
- oskama pakkuda IT-õiguse sõlmküsimustele oma lahendusi.