IT-õiguse õppe- ja teadusprogrammi lugu
Kellele? Juristid, kes soovivad end täiendada IKT ja küberjulgeoleku valdkonna õiguses.
Miks? Eestis ainulaadne terviklik IT-õiguse programm loodi eesmärgiga koolitada kõrgelt kvalifitseeritud IT valdkonna õigusspetsialiste. Nõudlus IT-õiguse ekspertide järele on suur nii advokaadibüroodes, IT ettevõtetes, riigiasutustes, rahvusvahelistes organisatsioonides kui ka konsultatsioonifirmades. Programmi raames omandatavad teadmised ja oskused võimaldavad teha IT valdkonnas kvaliteetset õigusloome-, analüüsi- ja eksperttööd ning toetada e-riigi infotehnoloogiliste lahenduste arengut ja eksporti.
Kuidas? Anname tervikpildi IT-õiguse valdkonnast ning selle kõige uuematest arengutest. Loome seosed IT-õiguse tehniliste, õiguslike ja poliitiliste aspektide vahel. Paneme suurt rõhku juhtumiuuringutele, eluliste situatsioonide simuleerimisele, arengutendentside hindamisele ning probleemikesksele lähenemisele.
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit tunnustas IT-õiguse õppesuuna loomist "Aasta idee" auhinnaga 2013. aastal.
IT-õigust saab õppida nii magistriõppes kui ka täiendusõppe vormis.
Partnerid:
- Cybernetica
- Eesti Advokatuur
- Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit
- Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
- Nortal
- Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut
- Tartu Teaduspark
Projekt: IT-õiguse programm „IT-õigusalane spetsialistide koolitus“
Programmi eesmärk on koolitada nii magistri-, doktori- kui täiendusõppe raames infotehnoloogiaõigusele (IT-õigusele) spetsialiseerunud juriste Tartu Ülikoolis.
Eeldatav tulemus: Valmistame ette kõrgelt kvalifitseeritud juristid IKT ja küberjulgeoleku valdkonna õiguse ja õigusmeetodite üksikasjalikku tundmist ja rakendamist nõudvaks tööks advokaadibüroodes, IKT ettevõtetes, riigiasutustes, rahvusvahelistes organisatsioonides, konsultatsioonifirmades ja teadusasutustes. Programmi lõpetajate näol on tegemist IT-õiguse spetsialistidega, kes on omandanud kõik vajalikud oskused, et teha IKT valdkonnas kvaliteetset õigusloome-, analüüsi- ja eksperttööd. IKT tähtsuse suurenedes on pidevalt kasvanud ka vajadus vastava tehnilise haridusega juristide järele. IT-õigusele spetsialiseerunud juristide koolitamine suurendab IT-õiguse tippspetsialistide arvu tööjõuturul, leevendab IT-spetsialistide puudujääki Eestis erinevates majandussektorites ning aitab kaasa IT-ettevõtete ja õigussektori kasvuvõimalustele, uute ärisuundade avamisele välismaal ja riigi IT-arendusprojektide tellimuste kvaliteedi tõusule. Programmi teadussuuna toel kujuneb ka arvestatav teaduslike uurimustööde hulk IT-õiguse valdkonnas ning tugevneb Eesti võimekus IT-valdkonna arenguks vajalike teadus- ja arendusprojektide teostamisel.
Programmi rahastus: Programmi toetussumma on 960 000 eurot.
Projekti rahastamist Euroopa Sotsiaalfondist programmi „Digitaalse kirjaoskuse suurendamine“ raames vahendab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium perioodil 01.09.2015 kuni 31.08.2020.
Facebook Leia meid ka sotsiaalmeediast!