Info praktikakohale
Menetluspraktika on Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistriõppe üliõpilaste kohustuslik aine. Kuna menetluspraktika sisuks on praktiline väljaõpe, saab ülikool seda valikainet pakkuda üksnes koostöös teiste õigusalaste institutsioonidega. Õigusteaduskond tänab oma partnereid, kes peavad oluliseks aidata kaasa kõrgetasemelise õigusõppe läbiviimisele ja Eesti tulevaste juristide väljaõpetamisele.
Praktikakoha ülesanded menetluspraktika läbiviimisel
Menetluspraktikale saabuv üliõpilane esitab praktikakohale suunamiskirja (üliõpilane, kes sooritab praktika oma töökohas, esitab praktika perioodi kohta kinnituskirja). Praktikale saabuvale üliõpilasele on vaja määrata praktikajuhendaja. Praktikajuhendajal peaks olema õigusteaduses vähemalt magistrikraad või sellele vastav haridustase. Praktikajuhendaja ülesandeks on luua üliõpilasele menetluspraktika eesmärkide täitmiseks vajalikud tingimused (vt praktika eesmärke ja sisu menetluspraktika juhendist). Praktika hõlmab üksnes juriidilist tegevust.
Menetluspraktika minimaalseks kestuseks on kuus nädalat.
Pärast praktika läbimist palume praktikajuhendajal täita menetluspraktika suunamis- või kinnituskirjas ettenähtud andmed ja koostada praktika kohta praktikajuhendaja arvamus (maht 1 lk).
Praktikajuhendaja arvamus kajastab:
1) üliõpilase teoreetiliste teadmiste rakendamise oskust;
2) hinnangut üliõpilase töössesuhtumisele ja töödistsipliinile;
3) üliõpilase suhtlemisoskust ja läbisaamist kolleegidega;
4) koondhinnangut selle kohta, kas üliõpilane saavutas praktikale seatud eesmärgid.
Praktikajuhendaja arvamus tuleb anda üliõpilasele suletud ümbrikus. Üliõpilane esitab nii praktikajuhendaja arvamuse kui ka suunamis- või kinnituskirja hiljem teaduskonnale. Täpsema info leiate menetluspraktika juhendist.
Palume praktika korraldust puudutavate küsimuste korral pöörduda teaduskonna praktika koordinaatori poole. Sisuliste küsimuste ja probleemide korral nõustab praktikajuhendajat õigusteaduskonna õppejõudude seast määratud praktika üldjuhendaja.