Maailmas ainulaadne terviklik juristide tehnilisi oskusi arendav programm
Printsiibi- ja praktikapõhine õpe annab oskused õigustööks IT valdkonnas üle kogu maailma
Õppejõud on õigusteaduse ja IT valdkonna tippspetsialistid nii Eestist kui välismaalt
Tutvu õppekavaga
IT-õiguse magistriprogrammis õppides omandab üliõpilane tervikpildi IT-õiguse valdkonnast ning selle kõige uuematest arengusuundadest. Ühtlasi omandatakse teadmised IKT ja programmeerimise alustest, informatsiooni infrastruktuurist ja arhitektuurist, infoturbest ning avalikest e-teenustest.
Lisaks õpitakse käsitlema kõige keerukamaid õiguslikke küsimusi, mis seonduvad privaatsuse, andmekaitse, e-kaubanduse, IT lepingute, intellektuaalomandi kaitse ja kriminalistikaga IT valdkonnas. Õppekava läbinu oskab muuhulgas nõustada intellektuaalomandil põhinevate (start-up) ettevõtete juhte kõigis ettevõtte elutsükli õiguslikes aspektides ning suunata valitsusi isegi küberkaitse ja -julgeoleku teemadel.
IT-õiguse programmi õppetöö toimub nädalalõppudel ehk neljapäeval, reedel ja laupäeval. Need on päevad, kus üliõpilane võtab osa auditoorsest õppetööst ehk loengutest, seminaridest ja praktikumidest. See võimaldab õpingutel osaleda ka töötavatel inimestel. Ülejäänud aja teeb üliõpilane iseseisvat tööd. Kogu IT-õiguse õpe, sh magistrieksam, toimub inglise keeles.
IT-õiguse õppekava seostab IT-õiguse tehnilised, õiguslikud ja poliitilised aspektid. Omandatud teadmised ja oskused kinnistuvad praktika ning magistrieksami kaudu. IT-õiguse õppimine on praktiline, see tähendab, et õppejõud panevad suurt rõhku juhtumiuuringutele, eluliste situatsioonide simuleerimisele, arengutendentside hindamisele ning probleemikesksele lähenemisele. Praktika käigus annavad üliõpilased idufirmadele õigusabi Tech Startup Legal Clinicus. Magistrieksami esimese osa ehk IT Law Lab raames lahendavad üliõpilased praktilisi probleemülesandeid, mis on kokku pandud IT-õiguse programmi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, justiitsministeeriumi, prokuratuuri ning Eesti Advokatuuri intellektuaalse omandi ja IT-õiguse komisjoni koostöös.
Lisaks magistriõppes õppivatele tudengitele õpivad samu IT-õiguse aineid täiendusõppe programmi raames ka praktikud. See koondab igasse ainesse kokku erineva taustaga üliõpilased, mis omakorda rikastab õpikogemust. Kuivõrd IT-õiguse magistriprogrammidesse ning täiendusõppeprogrammi võetakse vastu ka välistudengeid, saab iga üliõpilane osaks rahvusvahelisest tudengigrupist, kus on võimalik luua kontakte üle maailma. Aktiivne ning uuenduslik õppejõudude meeskond, osavõtt erialaseminaridest ja -konverentsidest, kohtumine erialaspetsialistide ja -praktikutega ning valdkonna organisatsioonide ja ettevõtete külastamine rikastab õpinguid veelgi. Juba üliõpilasena on võimalik luua häid kontakte tulevaste tööandjate ja koostööpartnerite seas nii õiguse kui IT valdkonnas!
Tartu on ülikoolilinn ning see tähendab, et üliõpilasena on võimalik astuda paljude kohalike (näiteks Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liit) ja rahvusvaheliste tudengiorganisatsioonide (näiteks ELSA, ESN, AIESEC) liikmeks ning osaleda harivatel ja meelelahutuslikel üritustel.
Eesti Vabariigi endine president Toomas Hendrik Ilves on öelnud, et tulevikus pole enam lihtsalt juriste, arste, turvatöötajaid, geneetikuid; isegi mitte rahvaluulekogujaid ega paljusid oskustöölisi, vaid kõigi nende erialade esindajad on ühtlasi ka infotehnoloogia spetsialistid. Just selliste IT-õiguse ekspertide järele on suur nõudlus nii advokaadibüroodes, IT-ettevõtetes, riigiasutustes, rahvusvahelistes organisatsioonides kui ka konsultatsioonifirmades.
IT-õiguse vilistlane:
Õppekavast saadud teadmised ja oskused võimaldavad lõpetanul teha IT valdkonnas kvaliteetset õigusloome-, analüüsi- ja eksperditööd ning toetada e-riigi infotehnoloogiliste lahenduste arengut ja eksporti. IT-õiguse õppekava ja rahvusvaheline keskkond loovad kõik eeldused töötamiseks IT valdkonna juristina rahvusvahelisel areenil ning uuendusmeelse põlvkonna teedrajava praktikuna IT-õiguse arendamisel.
Vaata ka, kuidas on IT-õiguse vilistlased seda õppekava iseloomustanud.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.