Õigusteaduskonna magistriõppes omandatakse süvendatud teadmised eri õigusvaldkondades, mis annavad eelduse töötamaks juristi kõrgkvalifikatsiooni nõudvatel ametikohtadel kohtuniku, prokuröri, advokaadi ja notarina.
Tartu Ülikooli õigusharidus on Baltimaade parim ning kuulub 300 parima sekka maailmas
Õigusteaduskonnas õpetavad sind Eesti silmapaistvaimad õigusteadlased ja -praktikud
Meie lõpetajad on tööturul kõrgelt hinnatud: üle 90% Eesti kohtunikest, Eesti Advokatuuri liikmetest, prokuröridest ja notaritest on Tartu Ülikooli õigusteaduskonna vilistlased
Tutvu õppekavaga
Magistriõppes tuleb läbida kohustuslikud üldained, sealhulgas õiguse üldteooria, õiguse filosoofia, finants- ja keskkonnaõigus, rahvusvaheline eraõigus ning intellektuaalne omand. Suure osa õppekavast moodustavad aga valikained, et üliõpilane saaks keskenduda just talle huvi pakkuvatele valdkondadele.
Õppekava läbinu saab oskused edukaks erialaseks tegevuseks ning tutvub põhjalikult kutsetegevuse eetilise poole, võimaluste, piirangute ja ühiskondliku rolliga.
Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas õpetavad oma valdkonna parimad: nende hulka kuuluvad rahvusvaheliselt tunnustatud õigusteadlased, Riigikohtu ja Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunikud, Eesti Vabariigi põhiseaduse autorid ja tippadvokaadid. Meie õppejõud on mõjukad kaasarääkijad ühiskondlikult tähtsates küsimustes. Neil on ulatuslik kogemus oluliste õigusaktide eelnõude ja kommentaaride väljatöötamisel ning õigusteaduse õpikute koostamisel.
Lisaks õpingutele Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas saavad üliõpilased õigusteadmisi omandada välismaal: õppida õigusteaduskonna partnerülikoolides (Erasmuse või Nordplusi programmi toel) või kasutada Tartu Ülikooli muid stipendiumivõimalusi.
Õigusteadust saab õppida nii päevaõppes (Tartu) kui ka sessioonõppes (Tartu ja Tallinn). Õpe on enamasti korraldatud loengute ja seminaridena. Suur rõhk on kaasusõppel, mille käigus saadakse praktilised oskused eluliste õiguskonfliktide lahendamiseks. Loengutes arutletakse paljude kaasuste ja näidete varal eri õigusvaldkondade teoreetiliste aluspõhimõtete üle. Seminarides omandatakse õigusaktide tõlgendamise ja praktilise rakendamise oskus.
Lisaks saab õigusteaduskonnas praktilisi kogemusi, näiteks nõustajana üliõpilaste õigusbüroos ja kohustuslikul menetluspraktikal kohtusüsteemis, Prokuratuuris, Riigikogus, Justiitsministeeriumis, muudes riigiasutustes, advokaadibüroodes või ettevõtetes.
Õigusteadust saab magistriastmel õppida nii Tartus kui ka Tallinnas. Igapäevaste õpingute kõrval võivad õigusteaduskonna üliõpilased end proovile panna erinevatel harjutuskohtuvõistlustel Eestis ja välismaal.
Lisaks saab end täiendada ja kontakte luua suveülikoolides ning osaleda Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liidu ja Euroopa Õigusüliõpilaste Assotsiatsiooni (ELSA) tegevuses.
Õigusteaduskonna magistriõppe läbinu saab töötada juristi kõrgkvalifikatsiooni nõudvas ametis Õiguskantsleri Kantseleis, Riigikontrollis, kohalikes omavalitsustes, ministeeriumides, eraettevõtetes ja mujal. Samuti saab ta kandideerida kohtuniku, prokuröri, advokaadi ja notari ametikohale.
Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas on hariduse omandanud enamik Eesti juristidest. Teaduskonna vilistlased töötavad paljudes õigusasutustes võtmepositsioonidel. Meie vilistlaste hulka kuuluvad õiguskantsler Ülle Madise, riigi peaprokurör Andres Parmas, Euroopa Kohtu kohtujurist Priit Pikamäe jpt.
Pärast magistriõpinguid saab astuda nelja-aastasesse doktoriõppesse, mille lõpetajale antakse filosoofiadoktorikraad õigusteaduses. Doktoriõppes valmistutakse õppejõu ja teadlase tööks ülikoolis või teistes teadusasutustes või juhtivspetsialisti karjääriks väljaspool akadeemilist ringkonda.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.