Auhinnatud e-kursus „Õiguse alused mittejuristile“ algab taas

TÜ õigusteaduskonna e-kursus “Õiguse alused mittejuristile” algab juba 14. septembril.

Kursus annab õppijale algteadmised, kuidas õigusvaldkond tervikuna toimib ja praktilised näpunäited õiguslike olukordade lahendamiseks. Gümnasistidel aitab kursus otsustada, kas õigusteadus on sobiv eriala, mida ülikoolis õppida.

Kursuse on tänaseks läbinud üle 2000 inimese. „Igal uuel toimumisel on rohkem osalejaid kui eelmisel. See näitab, et osalejad hindavad kursuselt saadud teadmisi kõrgelt ja soovitavad seda teistelegi,“ rääkis kursuse projektijuht Tiina Mikk. „Meie üllatuseks on kursus väga hästi vastu võetud ka täiskasvanud õppijate seas. Enamasti küll silmaringi avardamiseks, kuid on neidki, kes on saanud kursuselt indu ja julgustust tulla õigust õppima.“ lisas Mikk.

Sügisesele e-kursusele saab registreerida 13. septembrini. Gümnasistidele on kursus tasuta. Täpsem info ja registreerimine kursuse veebilehel.

Alates 2019.a sügisest on kursusel on uued teemad: ühingu- , perekonna- ja haldusõigus. Sellega seoses tõusis ka kursuse ainepunktide arv ja senise 2 EAP asemel saab kursuse lõpetaja nüüd 3 EAP. Uusi teemasid on võimalik ka eraldi jätkukursusena võtta (1 EAP). Kogutud ainepunkte saavad õppijad soovi ja võimaluse korral oma kooli valikaineteks üle kanda ning lisada punktiarvestusse TÜ õigusteaduskonda sisseastumisel. Iga e-kursusel omandatud ainepunkt annab õigusteaduskonda kandideerimisel ühe lisapunkti!

E-kursus on õigusteaduskonna õppejõudude ja vilistlaste koostööprojekt. Mittejuristile arusaadavad ja kaasahaaravad õppematerjalid ning videoloengud on ette valmistanud oma ala tippteadlased ja praktikud – Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppejõud. Lisaks tutvustavad spetsiaalselt kursuse jaoks loodud videoklippides noortele õigusameteid õiguskantsler Ülle Madise, riigi peaprokurör (2014-2020) Lavly Perling, riigikohtunik (2013-2019) Priit Pikamäe, õigusteadlane Lauri Mälksoo jt.

Õiguste aluste e-kursus on pälvinud e-kursuse kvaliteedimärgi 2018, selge sõnumi auhinna 2017 ning Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnustuse 2018.

Lisateave:

Tiina Mikk, e-kursuse „Õiguse alused mittejuristile“ projektijuht, TÜ õigusteaduskonna õppejõud, tiina.mikk@ut.ee