Skip to main content

Harjutuskohtu võistlused

Läbi aastate on õigusteaduskonna tudengid olnud väga aktiivsed osalejad kohalikel ja rahvusvahelistel harjutuskohtu võistlustel. Harjutuskohtu võistlused (Moot Court Competitions) on erinevaid õiguse valdkondi hõlmavad võistlused, mis kujutavad endast tervikliku kohtuprotsessi jäljendamist.

Seistes vastamisi maailma tippülikoolidega, on meie tudengid ainsatena Eestist saavutanud rohkelt silmapaistvaid tulemusi nt Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtu võistlusel (3. koht 2009 ja 2011 ning 5. koht 2020), Euroopa õiguse harjutuskohtu võistlusel (3.-4. koht 2019) ja Rahvusvahelise Kriminaalkohtu harjutuskohtu võistlusel (kirjalike memode alusel 1. koht kahes kategoorias ja teine koht erikategoorias 2020).

Harjutuskohtu võistlused edendavad tudengite praktilisi oskusi, annavad sügavamaid teadmisi erinevatest õigusvaldkondadest, arendavad argumenteerimisoskust (nii kirjalikult kui suuliselt) ning aitavad luua väärtuslikke kontakte juristide ja juuratudengitega üle maailma.

Tudengite osalemist võistlustel toetavad õigusteaduskond ning mitmed tuntud advokaadi- ja notaribürood, kes aitavad tudengitel võistluseks ette valmistuda ja/või katavad tudengite osalemise kulusid. Sageli saab harjutuskohtu võistlustel osalemise ja võistluseks ette valmistamise eest ka ainepunkte. Harjutuskohtu võistkondade kokku panemine toimub reeglina õppeaasta alguses konkursside kaudu.

Varasemad harjutuskohtu võistlustel osalenud võistkonnad

2020/2021 õppeaastal

Willem C. Vis’i nimeline rahvusvahelise kaubandusõiguse harjutuskohtu võistluse 2020/2021 võistkond

Willem C. Vis’i nimeline rahvusvahelise kaubandusõiguse harjutuskohtu võistlus

  • Ivo Tulvik
  • Airiin Antson
  • Jürgen Adamson
  • Kristiina Pralla
  • Karl Joonas Kendla

Juhendajad: Maria Teder, Gerli Helene Gritsenko, Georg Kuusik ja Henri Hansson

Rahvusvahelise Kriminaalkohtu harjutuskohtu võistluse 2020/2021 võistkond

Rahvusvahelise Kriminaalkohtu harjutuskohtu võistlus

  • Margaret Tupits
  • Helena Kuuse
  • Helene Randla
  • Anastasia Nõmmik

Juhendajad: Andres Parmas ja Liina Lumiste
 

Infoõiguse harjutuskohtu võistluse 2020/2021 võistkond

Infoõiguse harjutuskohtu võistlus

  • Niharika Singhal
  • Vakhtangi Chkhenkeli

Juhendajad: Marta Cantero Gamito ja Liva Rudzite
Mentor: Mariel Aimel Duran Torres

2019/2020 õppeaastal

Willem C. Vis'i nimeline rahvusvahelise kaubandusõiguse harjutuskohtu võistluse 2019/2020 võistkond

Willem C. Vis'i nimeline rahvusvahelise kaubandusõiguse harjutuskohtu võistlus

  • Joonas Põder (infotehnoloogiaõigus, magistriõppe teise aasta üliõpilane)
  • Kristi Traagel (magistriõppe esimese aasta üliõpilane)
  • Henri Hansson (bakalaureuseõppe kolmanda aasta üliõpilane)
  • Ingeri-Helena Kakko (magistriõppe esimese aasta üliõpilane)

Juhendajad: Maarja Torga, Gerli Helene Gritsenko ja Georg Kuusik

Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtu võistluse 2019/2020 võistkond

Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtu võistlus

  • Hanna Maria Kokla (bakalaureuseõppe kolmanda aasta üliõpilane)
  • Päivi Margna (magistriõppe esimese aasta üliõpilane)
  • Elisabeth Niido (bakalaureuseõppe kolmanda aasta üliõpilane)
  • Mari-Liis Vähi (magistriõppe teise aasta üliõpilane)

Juhendajad: Alexander Lott, Maarja Tambet, Markus Malm

Rahvusvahelise Kriminaalkohtu harjutuskohtu võistluse 2019/2020 võistkond

Rahvusvahelise Kriminaalkohtu harjutuskohtu võistlus

  • Nicole Fraccaroli (rahvusvahelise õigus ja inimõigused, magistriõppe teise aasta üliõpilane)
  • Gloria Kõgel (magistriõppe esimese aasta üliõpilane)
  • Rando Mändar (infotehnoloogiaõigus, magistriõppe teise aasta üliõpilane)
  • Leila Katšajeva (bakalaureuseõppe kolmanda aasta üliõpilane)
  • Anna Leena Neering (bakalaureuseõppe kolmanda aasta üliõpilane)

Juhendajad: Andres Parmas ja Liina Lumiste

Euroopa Liidu õiguse harjutuskohtu võistluse 2019/2020 võistkond

Euroopa Liidu õiguse harjutuskohtu võistlus

  • Vladislav Linko (bakalaureuseõppe kolmanda aasta üliõpilane)
  • Elis Toim (bakalaureuseõppe kolmanda aasta üliõpilane)
  • Ädu Arvisto (bakalaureuseõppe kolmanda aasta üliõpilane)

Juhendajad: Carri Ginter, Elina Mizerova, Polina Tšernjak, Taaniel Sivonen, Norman Ilumets ja Triin Toom

Helsinki Information Law Moot Court 2019/2020 võistkond

Helsinki Information Law Moot Court

  • Anastasiia Litvinenko
  • Javier Vicente Vergara Cordero
  • Liva Rudzite
  • Mubariz Aliyev

Juhendajad: Marta Cantero Gamito ja Maarja Pild

2018/2019 õppeaastal

Willem C. Vis'i rahvusvahelise kaubandusõiguse harjutuskohtuvõistluse võistkond 2018/2019

Willem C. Vis'i rahvusvahelise kaubandusõiguse harjutuskohtuvõistlus

  • Laura Raadik (magistriõppe I kursus) 
  • Gerli Gritsenko (magistriõppe I kursus) 
  • Karl Kreevald (magistriõppe I kursus)
  • Gerda Raag (magistriõppe I kursus)

Juhendajad: Marcus Niin, Julia Kisseljova, Kätliin Lember, Georg Kuusik, Maarja Torga

Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtuvõistluse võistkond 2018/2019

Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtuvõistlus

  • Jaanus Sildam (magistriõppe I kursus)
  • Markus Malm (magistriõppe I kursus)
  • Liis Võsa (magistriõppe I kursus)
  • Maarja Tambet (bakalaureuseõppe III kursus)

Juhendajad: Lauri Mälksoo, Hanna Esko, Gerda Raag

Rahvusvahelise Kriminaalkohtu harjutuskohtuvõistluse võistkond 2018/2019

Rahvusvahelise Kriminaalkohtu harjutuskohtuvõistlus

  • Crislyn Altma (bakalaureuseõppe III kursus)
  • Grete Elise Rägo (bakalaureuseõppe III kursus)
  • Demna Gochiashvili (rahvusvaheline õigus ja inimõigused, magistriõppe II kursus)
  • Hanna Maria Kokla (bakalaureuseõppe III kursus)

Juhendajad: Andres Parmas ja Liina Hirv

Euroopa õiguse harjutuskohtuvõistluse võistkond 2018/2019

Euroopa õiguse harjutuskohtuvõistlus

  • Elina Mizerova (bakalaureuseõppe III kursus)
  • Taaniel Sivonen (bakalaureuseõppe III kursus)
  • Norman Ilumets (bakalaureuseõppe III kursus)
  • Polina Tsernjak (bakalaureuseõppe III kursus)

Juhendajad: Carri Ginter, Kätlin Robas ja Heidi Rand

Tulemus: 3.-4. koht

Harjutuskohtu võistlused, kus õigusteaduskonna tudengid on osalenud

#õppimine
Lähiõpe jätkub.

Kevadsemestril jätkub lähiõpe

Jaga
19.01.2022
#õppimine
Tartu Ülikooli üliõpilane uksel

Vaba õppekoht õigusteaduse doktoriõppes

Jaga
14.01.2022
#õppimine
Photo by Bhuwan Dhingra from Pexels

Šveitsi õpirände programm

Jaga
30.11.2021