Ideelabori algav hooaeg: uudne idee võib olla homne teostus!

Laupäeval, 21. septembril kell 11.00 alustab Tartu ülikooli ideelabor TÜ peahoone aulas oma sügishooaega.

Ideelabor ootab kõikide valdkondade bakalaureuse-, magistri- kui ka doktoriõppe tudengeid teostama oma põnevaid ja rakenduslikke ideid. Tudengimeeskondade ideid aitavad mentoritena teostada Tartu ülikooli õppejõud ning praktikud ettevõtetest.

„Ideelabori uuel hooajal saavad tudengid 11 nädala vältel teostada ideid, mis teinekord näivad ehk teadmiste või muude ressursside puudumise tõttu teostamatud. Eelmisel aastal olid meie tudengimeeskonnad väga edukad,“ sõnas TÜ ideelabori juht Kalev Kaarna. „Eelneval hooajal seisid tudengid silmitsi näiteks probleemiga, kuidas pääseda ligi objektidele, mis asetsevad raskesti ligipääsetavates kohtades. Lahendusena nähti kaameraga varustatud mehitamata õhusõiduki, mudelkopteri kasutamist,“ rääkis Kaarna, lisades, et 11 nädala jooksul tehti muuhulgas eelanalüüsid, koostati ärimudel ning viidi läbi demolennud.

Teiste projektidena töötati välja raamatuskänneri prototüüp ja sinna juurde kuuluv tarkvara, otsiti lahendusi, kuidas ehitada võimalikult väikese kuluga jooksuradade võrgustikke ning mõeldi, kuidas tagada hooldekodude elanike suurem õnnetunne.

Ideelaboris osaledes saavad tudengid rakendada oma teadmisi ja oskusi, täiendada end erialaselt, tutvuda ja töötada põnevate inimestega, arendada meeskonnatöö ja ajajuhtimise oskusi ning viia valdkonnaüleselt ellu pööraseid ideid. Uusi lahendamist ootavaid mõtteid ja probleempüstitusi tutvustatakse juba uue hooaja avaüritusel laupäeval, 21. septembril kell 11. Avaüritusel pannakse kokku uue hooaja meeskonnad ning ühistööna leitakse probleemidele ka esimesed lahendused, mis õhtul kõigile ettekandmisele tulevad.

Avaüritusele on oodatud kõikide valdkondade bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe tudengid, õppejõud kui ka ettevõtete esindajad. Vaata päevakava ja registreeru üritusele hiljemalt 19. septembril.

Rohkem infot ideelabori kohta leiad kodulehelt või Facebookist.

Lisainfo: Kalev Kaarna, ideelabori juht, tel: 5341 6194, e-post: kalev.kaarna@ut.ee.