Loengusarja "Tehnoloogia ja õigus" viiendas loengus räägib Piia Kalamees teemal „Eesti tarbijad ja digitaalsed tooted: mille üle vaieldakse ja kellele jääb tavaliselt õigus?“.
Loeng toimub 19. märtsil kell 17.00 Kaarli pst 3-103.
Suure tõenäosusega võetakse juba käesoleval kevadel Euroopa Liidu tasemel vastu uus tarbijalemüügi direktiiv, mis muudab kehtetuks seni kehtinud direktiivi 1999/44/EÜ. Erinevalt seni kehtinud direktiivist hakkab planeeritav direktiiv ilmselt reguleerima ka digitaalse toega ja digisisuga kaupade müüki.
Kehtiva direktiivi ja VÕS-i kohaselt pole täna üheselt selge, kuidas jaguneb vastutus müüja, ostja ja digitaalse teenuse pakkuja vahel selliste kaupadega seotud digitaalsete teenuste puuduste korral. Samuti ei puuduta hetkel kehtiv direktiiv ja VÕS kuidagi kaupade digisisuga seonduvaid küsimusi. Nii näiteks on küsitav, kelle poole ja millise nõudega peaks tarbija pöörduma, kui tema aktiivsusmonitor enam telefoniga ei ühildu või kuidas lahendub olukord, kus tarbija ostetud tahvelarvuti operatsioonisüsteem ei funktsioneeri nõuetekohaselt.
Ettekandes räägib Piia Kalamees, milline on siiani olnud Eesti kohtute ja tarbijavaidluste komisjoni praktika sellistes küsimustes.
Piia Kalamees töötab Tartu Ülikooli tsiviilõiguse dotsendina, kelle põhilisteks uurimissuundadeks on tarbijaõigus ning lepinguõigus. Viimasel paaril aastal on ta keskendunud põhiliselt tarbija õiguste uurimisele Euroopa Liidu digitaalses ühisturus. Piia Kalamees tegutseb ka tarbijavaidluste komisjoni esimehena.
Registreeri end osalejaks hiljemalt 17.03.2019 või kuni kohti jätkub.
Kõik huvilised on oodatud kuulama!