Loengusarja "Tehnoloogia ja õigus" kolmandas loengus räägib professor dr Robert Krimmer e-valimiste põhiseaduslikest piiridest.
Loeng toimub 17. jaanuaril kell 17.00 õigusteaduskonna Tallinna õppehoones Kaarli pst 3-101. Registreeri end osalejaks kuni 15.01.2019. Loeng toimub inglise keeles.
Lähenevad Riigikogu valimised annavad hea põhjuse arutleda selle üle, milline on tehnoloogia mõju valimistele. 2019. aasta valimised on Eestis esimesed, mille puhul on kõik parlamendis esindatud erakonnad tunnustanud e-hääletamise võimaluse positiivset mõju ja säilimise vajadust. E-hääletamise põhiseaduspärasust on kinnitanud ka Riigikohus (PSJKo 3-4-1-13-05). Siiski suhtuvad väga mitmed maailma riigid e-hääletamise võimalusse endiselt tagasihoidlikult. Uurime esinejalt selle põhjuseid ja küsime, kas ka Eesti põhiseadus seab e-hääletamisele piire.
Seekordseks esinejaks on professor dr Robert Krimmer, kellel on aastatepikkune kogemus e-valitsemise valdkonnas. Robert töötab TalTechi uue digivalitsemise keskuse DigiGovLab (DGL) juhina, mille eesmärk on mõtestada ja analüüsida ühiskonnas toimuvaid digiarenguid. Oma teadustöös keskendub ta elektroonilistele valimistele ja demokraatiale, sh e-hääletamisele, avaliku sektori ümberkujundamisele ning teistele digitaalse ühiskonna küsimustele.
Robert on ka rahvusvahelise teadusajakirja GIQ kaastoimetaja ning koordineerib ELi H2020 projekti TOOP, mille eesmärk on uurida ja demonstreerida andmete ühekordse küsimise põhimõtte rakendamist piiriüleselt. Loe tema kohta pikemalt siit.