„Pärast 2016. aasta Ameerika presidendivalimisi Euroopas pole enam ühtki riigipead või valitsusjuhti, kes arvaks, et trollimine - õigem oleks nimetada desinformatsiooni kampaaniad - ei oleks demokraatlikele valimistele ohtlikud. On," rääkis Andrus Ansip jaanuari lõpus ETVs. Temaga nõustub 83 protsenti eurooplastest, kes arvab, et võltsuudised on ohuks demokraatiale.
Kas ja kuidas on juristidel võimalik anda oma panus selle ohu tõrjumisse?
Loengusarja "Tehnoloogia ja õigus" neljandas loengus räägib Siim Kumpas inforünnakutega võitlemisest (enese)regulatiivsete meetmetega ELi ja liikmesriikide näitel. Uurime, kuidas näiteks Prantsusmaal piiratakse seadusandlusega väärinfo levikut ja selle kahjulikku mõju või mida kujutab endast ELi väärinfo vastu võitlemise tegevuskava ning kuidas on seda senini rakendatud (Facebook, Twitter, Google). Sealhulgas arutame, millist rolli näeme seadusandlusel valeinfoga võitlemisel.
Siim Kumpas töötab riigikantseleis valitsuse kommunikatsioonibüroo strateegilise kommunikatsiooni nõunikuna, keskendudes inforünnakutele ja ühiskonna vastupanuvõime tõstmisele. Enne seda töötas ta kommunikatsiooninõunikuna siseministeeriumis.
Loeng toimub 19. veebruaril kl 17.00 TÜ õigusteaduskonna Tallinna õppehoones Kaarli pst 3-101.
Registreeri end osalejaks hiljemalt 17.02.2019 või kuni kohti jätkub.
Kõik huvilised on oodatud kuulama!