Põhikirjakomisjoni pakutud alternatiivide seas on õigusteaduskonnale sobiv variant

Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm kohtus täna, 30. juunil TÜ Iuridicumis kolleegide ja tudengitega õigusteaduskonnast, et selgitada ülikooli juhtimis- ja struktuurireformi ning arutada õigusõppe tuleviku üle. Üle kolme tunni kestnud laiapõhjalise arutelu vältel jõuti ühisele arusaamisele, et põhikirja komisjoni pakutud alternatiivide seast on võimalik leida õigusteaduskonnale sobiv variant.

Rektor Volli Kalmu sõnul oli tegemist sisuka kohtumisega, kus jõuti arutleda nii nimeküsimuse kui ka õigushariduse õppe sisu üle. Rektor avaldas heameelt, et kohtumisel osalesid lisaks dekaanile ka hulgaliselt teaduskonna professoreid, õppejõudusid ja tudengeid.

„Ühise arutelu tulemusena jõudsime järeldusele, et õigusteaduskonna nime ja identiteeti kannaks kõige paremini edasi põhikirjakomisjoni esitatud lahendus, mille puhul tuleksid esimese tasandi struktuuriüksuste nimetusena kasutusele kolm teaduskonda ja üks valdkond - humaniora valdkond nimega filosoofiateaduskond, medicina valdkond nimega arstiteaduskond, realia et naturalia valdkond nimega loodusteaduskond ja socialia valdkond nimega sotsiaalvaldkond. Teise tasandi üksuste hulka kuuluvad instituudid ja kolledžid. Eraldi on sätestatud nime küsimus socialia valdkonnas, kus senati otsusel võib instituutide nimes kasutada sõna „teaduskond“.

Siiski rõhutas rektor, et tänase kohtumise tulemusi ei tohiks tõlgendada valesti: „Leidsime küll kompromissi, ent lõpliku otsuse teeb siiski senat.”

Järgnevalt esitab rektor senatile põhikirjakomisjoni poolt loodud võimalikud alternatiivsed ettepanekud juhtimistasandite nimetamiseks selliselt, et samaaegselt oleks tagatud nii põhikirjaline selgus kui ka võimalused seniste struktuuriüksuste identiteedi hoidmiseks. 1. juulil ametisse asuv uus senati koosseis peab väljendama oma seisukohta kord juba vastu võetud põhikirja ning selle võimalike muudatuste osas 30 päeva jooksul.

Rektor lisas, et ta on valmis täiendavateks kohtumisteks ja reformi põhimõtete selgitusteks kõigis selleks soovi avaldavates akadeemilistes üksustes ning ülikooli koostööpartnerite juures.

Homme, 1. juulil kohtub rektor Tallinna esinduses juristide ja nende esinduskogudega.

Tutvu kõikide põhikirjakomisjoni esitatud lahendustega. Õigusteaduskonnaga kohtumisel pooldati neljandat lahendusvarianti.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja