Selgusid õigusteaduskonna 2019/2020. õppeaasta parimad õppejõud ja õppeained
1.–14. detsembrini toimunud konkursil „Aasta õppejõud 2020“ selgitati välja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 2019/2020. õppeaasta parimad õppejõud ja õppeained. Aasta õppejõu valimiseks korraldati üliõpilaste hulgas küsitlus, kus nad said nimetada oma lemmiku nii Tartu kui ka Tallinna õppejõudude seast.
Õigusteaduskonna tudengid valisid aasta õppejõuks Tartus karistusõiguse assistendi Mario Truu ja Tallinnas riigiõiguse lektori Paloma Krõõt Tupay. Kokku võttis küsitlusest osa 145 õigusteaduskonna tudengit ning kokku nomineeriti 31 õppejõudu.
Tudengid on parimaks valitud õppejõudude kohta öelnud:
„Mario Truu on alati positiivne, abivalmis, heatahtlik! Ta õpetab õppeainena sisult julma karistusõigust, olles ise sealjuures väga toetav ja sõbralik. Alati saab vastused oma küsimustele ja alati pakub ta abi, et me oma muredega üksi ei oleks.“
„Mario eristub teistest õppejõududest eelkõige seetõttu, et ta seab auditooriumi ees rääkimise asemel prioriteediks selle, et tema tudengid aine ka reaalselt omandaksid.“
„Mario on teinud karistusõiguse õppimise väga põnevaks ja hästi omandatavaks – ma ei tunne, et e-õppe tõttu oleks ma teema halvemini omandanud. Ta suudab kõike seletada väga lihtsalt ja on oma ala spetsialist. Kõige enam meeldivad mulle tema kaasused, mis toovad naeru suule ja teevad õppimise toredamaks (näiteks üks solvab teist ninasarvikuks, vaieldakse Anne Veski laulu üle ja üks kaasus oli Eesti versioon Titanicust, mis küll lõppes sellega, et Jaak lükkas Roosi vette, et ise mööblitükile ronida).“
„Paloma Krõõt Tupay õpetab südamega ning kõigile arusaadavalt. Väga positiivse ja rõõmsa meeleoluga. Selgitab teema väga osavalt lahti. Tema seminari kuulan alati heameelega.“
„Ta on alati rõõmsameelne ja abivalmis. On aru saada, et ta valdab oma teemat hästi ning oskab ka seda edasi anda.“
„Loengud, hoolimata sellest, et on videoloengud, on alati ja eranditult selged ja informatiivsed ning väga hästi struktureeritud ja inspireerivad. Samuti on õppejõud ise alati professionaalne, kuid omas suhtlemisviisis vaba ja austav oma õpilaste suhtes.“
„Kevadsemester oli nii tudengite kui ka õppejõudude jaoks teistmoodi. Leian, et Paloma Krõõt Tupay sai väga hästi hakkama. Videoseminarid olid põhjalikult ette valmistatud ja eriti meeldis, et need olid järelvaadatavad. Eksamiks valmistamisel andis see väga palju kaasa.“
Lisaks selgusid terve õppeaasta arvestuses Tartu ja Tallinna parim õppeaine, millele anti lectio cum laude tiitel:
2019/2020 Tartu
„Küberkaitse ja rahvusvaheline küberjulgeolek“ (OIAO.07.093)
2019/2020 Tallinn
„Inglise õiguskeel süvendatult juristidele (C1)“ (P2OG.04.036)
Parimate õppeainete valimisel lähtuti tudengite poolt ÕISis antud ainete tagasisidest ja kolmest kriteeriumist:
1) arvestuses osalesid õigusteaduskonna ained, milles õppijad andsid 2019/2020. õppeaasta tagasiside küsimustikus küsimusele „Kokkuvõttes oli õppeaine minu jaoks väärtuslikuks” vastamisel kõrgeima hinnangu;
2) arvestuses ei osalenud aineid, millele vastas vähem kui 10 isikut;
3) õppijad vastasid küsimusele skaalal: nõustun (4); pigem nõustun (3); pigem ei nõustu (2); ei nõustu (1); ei kehti (0) ning keskmise hinnangu arvutamisel ei arvestatud vastuseid väärtusega „ei kehti“.
Õigusteaduskonna aasta õppejõu konkursist on kujunenud TÜ õigusteaduskonna traditsioon, mis on saanud inspiratsiooni Tartu Ülikooli aasta õppejõu auhinna välja andmisest. Konkursi eesmärk on tunnustada õigusteaduskonna õppejõude õigusteaduse valdkonna teadmiste ja oskuste edasiandmise eest.