Sotsiaalteaduste valdkonna talvepäevadel tunnustati töötajaid ning kuulutati välja valdkonna aasta tegu
27.–28. jaanuaril 2020 toimusid sotsiaalteaduste valdkonna talvepäevad, kus muuhulgas kuulutati välja kaheksa aktiivse ühiskondliku tegevuse preemia saajat, ühisartikli kirjutamise konkursi tulemused ning valdkonna aasta tegu. Valdkonna aasta tegu 2019. aastal on TÜ Pärnu kolledži ja Pärnu linna vaheline koostöö.
Dekaan Raul Eametsa sõnul väärib selle tiitliga tunnustust algatus või sündmus, mis on toonud valdkonnale positiivset tähelepanu ning paistnud silma nii ülikoolis kui ka ühiskonnas laiemalt. „Pärnu kolledži koostöö Pärnu linnaga on kahtlemata tore algatus, mis on suur samm edasi ülikooli regionaalpoliitikas ning tõestab kolledžite vajalikkust kohalikule kogukonnale,“ lisas Eamets. Raul Eametsa sõnul pole märkimisväärne vaid koostööleping ja rahaline toetus vaid ka tulevikus Pärnu kolledži ruumides paiknema hakkav Pärnumaa arenduskeskus ja nende suur koostööpotentsiaal kolledžiga. Kolledžile andis rändkarika üle Triin Vihalemm, kes on valdkondliku magistriõppekava „Muutuste juhtimine ühiskonnas“ programmijuht. Selle õppekava loomine oli valdkonna aasta tegu 2018. aastal.
Instituutide vahelise teaduskoostöö tunnustamiseks sai esitada ühisartiklite preemiale artikleid, mille autorid on kolmest või enamast sotsiaalteaduste valdkonna instituudist/kolledžist. Kahest preemiakonkursile laekunud artiklist kvalifitseerus üks ning nende autorid said rahalise preemia ning tunnustuskirja. Artikli „E-governance diffusion: population level e-service adoption rates and usage patterns. Telematics and Informatics“ autorid on Mihkel Solvak, Märten Veskimäe, Dmitri Rozgonjuk, Andres Võrk, Kristjan Vassil ja Taavi Unt. Artikkel on suurepärane näide instituutide vahelisest koostööst.
Ühiskondlikult aktiivse töötaja preemiale esitas iga instituut/kolledž ühe oma töötaja, kes said lisaks tunnustuskirjale ka rahalise preemia. Õigusteaduskonnast sai 2019. aasta ühiskondlikult aktiivse töötaja preemia õiguse ajaloo professor ja asedirektor teaduse alal Marju Luts-Sootak.
Marju Luts-Sootakit iseloomustab mitmekülgsus ja avatus. Ta on suutnud omavahel kombineerida nii ajaloo, õiguse kui ka õiguseajaloo. Ei ole võimalik ette kujutada, et Eesti õigusteadus ja prof Marju Luts-Sootak eksisteeriks teineteisest lahus. Selle tunnustuseks on teose „Eesti Õiguse 100 aastat“ ilmumine, mis toob nimetatud seose hästi esile. Tema energia, pühendumus ja alati särav naeratus on innustav ja see ei jää kunagi märkamata.
2019. aasta ühiskondlikult aktiivsete töötajate preemia said ühtlasi: ühiskonnateaduste instituudi ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne Kõuts-Klemm, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse analüütik Maie Kiisel, psühholoogia instituudi eksperimentaalpsühholoogia vanemteadur ja dotsent Kairi Kreegipuu, haridusteaduste instituudi õppekavateooria assistent ja peaspetsialist Maria Jürimäe, majandusteaduskonna kvalitatiivuuringute dotsent Eneli Kindsiko, Narva kolledži eesti keele assistent Enda Trubok ja Pärnu kolledži turismiteenuste assistent Marit Piirman.
Lisainfo: Gea Kääpa, turunduse ja kommunikatsiooni peaspetsialist, gea.kaapa [ät] ut.ee