SubTech konverentsil arutletakse, kuidas mõjutab tehnoloogia areng õiguspraktikat ja -haridust
IT-õiguse programm võõrustab 12.-14. juulil Tallinnas SubTech konverentsil IKT-õiguse ning õigustehnoloogia eksperte üle maailma, kellega arutletakse tehnoloogia mõju üle õiguspraktikale ja õigusharidusele.
„SubTech konverents on hea võimalus arutleda oma ala ekspertidega maailma tippülikoolidest õigustehnoloogiate teemadel ning näha, mida teevad teised selles valdkonnas ja samas tutvustada ka enda tegevusi. Lisaks aitab konverents luua olulisi koostöösuhteid tulevaseks õppe- ja teadustööks,“ ütleb konverentsi korraldaja IT-õiguse programmijuht Anette Aav.
Osalejate nimekirjas on õigusteadlased ja -praktikud üle maailma: informaatikaprofessor Viini ülikoolist, Euroopa tehnoloogiaõiguse ning inimõiguste professor Groeningeni ülikoolist, õiguse innovatsiooniga tegelev professor Vermonti ülikoolist ning lisaks veel professorid Oslo ülikoolist, Stockholmi ülikoolist, Stanfordi ülikoolist ja erinevate tehnoloogiate uurimisega tegelevate instituutide juhatajad ning teadlased mujalt USA-st ja Euroopast.
Üks konverentsi aruteluteemasid on näiteks see, kuidas õpetada tulevasi juriste selliselt, et nad suudaksid õigusvaldkonda puudutavate tehnoloogiliste arengutega kaasa käia ja vajalikke muutusi ning uuenevaid praktikaid ka ise eest vedada.
„Kuidas ja mida me õpetaksime oma tudengitele siis, kui me hakkaksime oma õppeprogramme praegu nullist üles ehitama, võttes arvesse tänaste tehnoloogiate mõjutusi õigusvaldkonnale? Kas meil üldse on võimalik kiiresti areneva tehnoloogiaga sammu pidada või on see juba ette kaotatud võidujooks?“ tutvustab Anette mõningaid küsimusi, mille üle konverentsil mõtteid vahetatakse.
Konveretsi arutelu- ja töötubade teemad:
- Õigustehnoloogia trendid Euroopas (Trends in Legal Technology in Europe)
- Kas tehisintellekt toob õigusemõistmise inimestele lähemale? (Artificial Intelligence and Real Justice)
- (Isiku)andmete vaba liikumine ja andmete väärtustamine (monetiseerimine) (Free Movement of (Personal) Data and Data Monetization)
- Andmesaatkondade töötuba Eesti-Luksemburgi andmesaatkonna projekti näitel (Data Embassy workshop)
- Kuidas kirjutada õigust programmikoodina ja kuidas koodiõigust lugeda? (Code is Law vs. Code is not Law)
Tutvu konverentsi programmiga ja vaata osalejate nimekirja siit. Üritusel tekkinud mõtteid saab jooksvalt jälgida Twitteri vahendusel, kasutades #subtech2018.
SubTech on foorum, kus saab jagada häid praktikaid, leida uusi koostööpartnereid ja õppida uute tehnoloogiate rakendamise võimaluste kohta õigusvaldkonnas. SubTech konverents toimub alates 1990. aastast iga kahe aasta tagant vaheldumisi Euroopas ja Ameerikas.