Tartu Ülikool osaleb Ülemiste City koolituskrediidi projektis

Tartu Ülikool liitus Ülemiste City koolituskrediidi projektiga, mis viib kokku linnaku ettevõtted ja kõrgkoolid. See on AS-i Mainor, Ülemiste linnaku ja kuue Eesti kõrgkooli koostööprojekt, mille käigus antakse linnaku ettevõtetele võimalus võtta aasta jooksul kindlas mahus kõrgkoolide kursusi.

Koolituskrediidi projekti eesmärk on tutvustada linnaku ettevõtetele kõrgkoolides pakutavaid kursusi ja julgustada töötajaid neil osalema ning seeläbi laiendada ettevõtete ja kõrgkoolide koostööd ka uuringute, konsultatsioonide, ühisprojektide jm teemadel.

Tartu Ülikooli õppeprorektori Aune Valgu sõnul on ülikoolil suur huvi teha koostööd innovatsioonile ja teaduspõhisele arengule keskendunud Ülemiste linnaku ettevõtetega. „Koolituskrediidi projekt aitab ülikoolil teha esimese, väga väikese sammu ettevõtete poole, lootuses, et sealt tehakse samm vastu. Kui ettevõtete töötajad saavad mõnel ülikooli kursusel hea kogemuse, siis vahest mõtlevad nad ka pikemale koolitusele, mikrokvalifikatsioonile või osalemisele tasemeõppes. Lisaks koolitustele näeme ka võimalust koostööks teadus- ja arendustegevuse vallas,“ ütles Valk.

Kevadsemestril saavad Ülemiste linnaku töötajad täiendusõppijana läbida valikut tasemeõppeainetest, mida pakuvad Tartu Ülikooli majandus- ja õigusteaduskond, Pärnu kolledž, Johan Skytte poliitikauuringute instituut ning filosoofia ja semiootika instituut. Lisaks saavad nad võtta ülikooli täiendusõppeprogramme. Kevadsemestri alguse seisuga asusid Ülemiste linnaku ettevõtete töötajad õppima 27-le Tartu Ülikooli kursusele. Korraldajate sõnul on kõige populaarsemaks osutunud keeleõpe, teenuste disaini ja juhtimise, psühholoogia, personalitöö ning finantsvaldkonna koolitused.

Koolituskrediidi programmiga on liitunud Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ja Tallinna Tervishoiukõrgkool. Kõrgkoolide pakutud kursused on leheküljel koolituskrediit.ee.

Lisateave: Tiia Ristolainen, Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja, 501 5584, tiia.ristolainen@ut.ee

Sandra Sommer
pressinõunik