Tartu vaktsineerimiskeskus ootab kõiki kogu suve vältel ilma registreerimata vaktsineerima

Tartu vaktsineerimiskeskuses (Ihaste tee 7, A. Le Coq Sporti spordimaja) saab ilma registreerimata Covid-19 vastu vaktsineerida augusti lõpuni. Kõikidele registreerimata tulnutele süstitakse Pfizeri/BioNtechi Comirnaty vaktsiini.

Tartu vaktsineerimiskeskus on avatud 27.‒30. juulini ning 2.–3., 6.–9., 12.–20., 23.–25. ja 28.–31. augustini kella 10‒18.

Endiselt säilib võimalus oma aeg vaktsineerimiseks broneerida. Seda saab teha üleriigilises digiregistratuuris, riigiinfo telefonil 1247 või kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E–R kell 8–18). Digiregistratuuris saab valida lahtri „Teenus“ rippmenüüst endale sobiva vaktsiini. Valikus on Pfizeri/BioNtechi, Moderna ja Jansseni vaktsiin.

Tartu vaktsineerimiskeskuses saavad vaktsineerida kõik soovijad alates 12. eluaastast. Alaealistel palutakse tulla vaktsineerima koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. Täpsemat teavet leiab vaktsineerimiskeskuse kodulehelt.

Covid-19 vaktsineerimise töörühm tuletab meelde, et inimesed, kes põdesid Covid-19 haigust sel kevadel või veelgi varem, peaksid nüüd samuti ennast vaktsineerida laskma. Läbipõdenud saavad ühe kaitsesüsti ja parim aeg selleks on 4–6 kuud pärast tervenemist. Neil, kellel saab vaktsineerimisest mööda pool aastat, ei ole vaja muretseda, sest uuringute põhjal kestab vaktsiini toime vähemalt aasta.

Tartu Ülikooli kliinikumi vaktsineerimismeeskond jagab ka sel nädalal Autovabaduse puiesteel teavet Covid-19 vastu vaktsineerimise ja Tartu vaktsineerimiskeskuse kohta. Kohapeal on võimalus välja printida digitaalne vaktsineerimistõend neil, kes on vaktsineeritud, kuid endal printimisvõimalus puudub. Kliinikumi vaktsineerimismeeskond ootab huvilisi Autovabaduse puiestee koosolekupaviljonis 27. juulil kl 14–17, 28. juulil kl 10–13 ja 30. juulil kl 10–12.

Alates 20. juulist saab Covid-19 vastu vaktsineerida ka apteekides. Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine. Vaata apteekide nimekirja.

Lisateave: Tiina Teder, Tartu Ülikooli kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator, 5331 8490, tiina.teder@kliinikum.ee