TÜ sotsiaalteaduste valdkonna dekaaniks valiti Raul Eamets

Täna, 29. septembril valiti Tartu ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekaaniks professor Raul Eamets. Eamets asub ametisse 1. jaanuaril 2016, mil ülikooli üksused jätkavad uues struktuuris nelja valdkonnana.

Valimiskomisjoni esimehe akadeemilise sekretäri Andres Soosaare sõnul jagati välja 168 hääletussedelit, valimiskastides oli 168 hääletussedelit. Eiki Bergi poolt hääletas 54 valimiskogu liiget ja Eametsale väljendas oma toetust 112 valimiskogu liiget. Seega on uus dekaan professor Raul Eamets, sest tema poolt hääletas enam kui pool hääletamisel osalenutest.

Tartu ülikooli makroökonoomika professori Raul Eametsa sõnul oli väga teretulnud, et dekaani valimistel osales mitu kandidaati, sest see sundis valimisdebattide eel asju põhjalikumalt läbi mõtlema. „Ees ootavad suured väljakutsed, sest ühinevad väga eripalgelised ja oma kindla identiteediga instituudid ja teaduskonnad. Ametlikult algab ametiaeg uuest aastast, aga 1. jaanuarini aega oodata kindlasti ei ole, sest kohe tuleb hakata koostama oma meeskonda –prodekaanid, dekanaadi juhataja – mehitada kogu dekanaat. Edasi ootavad ülesanded,  millega on juba valdkonna nõukogus alustatud nagu näiteks ühiste alusainete õpetamine, ülikooli fookusteemade sõnastamine jne. Tööpuudus on küll viimane asi, mida uus dekaan kartma peab,“ võtab uus dekaan lähiaja tööplaanid kokku.

Raul Eamets on praegu Tartu ülikooli majandusteaduskonna dekaan, tema kandidatuuri valdkonna dekaani ametikohale esitas majandusteaduskonna nõukogu.

Valimiskogusse kuulus 326 sotsiaal- ja haridusteaduskonna, majandusteaduskonna, õigusteaduskonna, Narva kolledži ja Pärnu kolledži õppejõudu, teadlast ja üliõpilast.

Homme ja ülehomme valitakse dekaan meditsiiniteaduste valdkonnale ning loodus- ja täppisteaduste valdkonnale. Eilsed dekaani valimised humanitaarteaduste valdkonnas tõid edu professor Margit Sutropile. Dekaanide valimistele järgnevad 23. oktoobril akadeemiliste töötajate esindajate valimised valdkondade nõukogudesse. Ka uute valdkondade nõukogude volitused algavad 1. jaanuaril 2016.

Loe valimistest lähemalt TÜ kodulehelt

Lisainfo: Raul Eamets, TÜ sotsiaalteaduste valdkonna dekaan alates 1. jaanuarist 2016, praegune majandusteaduskonna dekaan, tel: 514 0082, e-post: raul.eamets@ut.ee;
Andres Soosaar, TÜ akadeemiline sekretär, tel: 737 5605, e-post: andres.soosaar@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja