TÜ üliõpilaste õigusbüroo jagab taas tasuta õigusnõu

Avatud on registreerimine Tartu ülikooli üliõpilaste õigusbüroo nõustamisele. Õigusteaduse üliõpilaste büroo jagab abivajajatele tasuta õigusnõu 10. oktoobrist 10. detsembrini.

Soovijail tuleb end eelnevalt registreerida telefonil 737 5299 või e-posti teel juuraabi@ut.ee.

Vastuvõtt õigusbüroos toimub alates 10. oktoobrist esmaspäevast reedeni kell 16–19 ja laupäeval kell 10–13 Tartus Näituse 20 ruumis 115.

Õigusnõu hakkavad andma Tartu ülikooli õigusteaduse bakalaureuseastme viimase aasta üliõpilased ja magistrandid.

Õigusbüroo juhendaja, kriminaalprotsessi lektori Andreas Kanguri sõnul nõustasid üliõpilased möödunud õppeaastal ligi 400 klienti. „Küsimusi oli pea igast õigusvaldkonnast. Kõige levinumad olid erinevad perekonna- ja tsiviilõiguslikud küsimused.“

Samuti olid üliõpilased klientidele toeks erinevate ametiasutustega, eelkõige kohalike omavalitsuste ja politseiga suhtlemisel.

Virge Tamme