Kadi Riive

Pirita Majandusgümnaasiumi õigushuvilised noored külastasid õigusteaduskonda

Täna külastasid Pirita Majandusgümnaasiumi õpilased Tartu Ülikooli õigusteaduskonda. Tartu sõit võeti ette koolis käsil oleva valikaine „Sissejuhatus õigusesse“ raames.

„Kuna valikaine eesmärkideks on anda õpilastele esimene taju õigusest ja arusaamine, kas õigusharidus on nende jaoks, siis tulime vaatama Tartu Ülikooli õigusteaduskonda ja siit edasi järgmiseks Riigikohtu istungit,“ põhjendas valikaine õpetaja Mart Vigla Pirita Majandusgümnaasiumist visiiti ülikoolipealinna.

Esmalt uudistasid õpilased õigusteaduskonna Tartu õppehoonet, kus programmijuht Mari-Liis Lipstok viis noortele läbi majatuuri ja rääkis lähemalt õigusteaduskonda sisseastumise võimalustest.

Ühises arutelus kummutati noori heidutav müüt, et Tartu Ülikooli õigusteaduskonda pääsevad õppima ainult kuldmedaliga gümnaasiumilõpetajad. Kuld- või hõbemedaliga või gümnaasiumi parim lõpetaja saab õigusteaduskonda õppima kandideerimisel küll 3 lisapunkti, kuid võimalus sisse astuda on kõikidel gümnaasiumilõpetajatel.
 Lipstok selgitas, et õigusteaduskonda astumiseks saab juba gümnaasiumiaja vältel teha ettevalmistavaid samme:

Järgnevatel aastatel võivad kandideerimistingimused muutuda.
Lisaks vesteldi seminari vormis mitmetel õigushariduse ja juristkonnaga seotud teemadel. Peale õigusteaduskonda liikusid noored üle Toomemäe Riigikohtusse, tutvuma halduskolleegiumi avaliku istungiga.

Tagasi koolipinki naastes on noortel esimesed sammud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna hoones ja Riigikohtus juba astutud. Järgmine kord kohtume taas 29. veebruaril, Tartu Ülikooli lahtiste uste päeval.

Õigusteaduskonna pusad

NÜÜD MÜÜGIL! Õigusteaduskonna pusad

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna loengusari "Tehnoloogia ja õigus"

Loengusari "Tehnoloogia ja õigus"