Konverents "Privacy, Data Protection and New Technologies"

16.-17. juunil 2022 toimub õigusteaduskonna Tallinna esinduses rahvusvaheline konverents teemal "Privacy, Data Protection and New Technologies".

Konverentsi eesmärgiks on küsida selle järele, missuguseid uusi andmekaitseõiguslikke probleeme on põhjustanud uute tehnoloogiate kasutuselevõtt ja millised võiksid olla tasakaalustatud lahendused, mis aitaksid tagada andmesubjektide õiguste kaitse, kuid ei takistaks tehnoloogilist innovatsiooni. Ettekannetes puudutakse muuhulgas küsimusi seoses isikuandmete kasutamisega plokiahelas ja tehisintellekti „treenimiseks“, robotite kasutamisega isikuhoolduses, emotsioonide tuvastamise ja nendel põhinevate otsuste tegemisega ning biomeetriliste isikutuvastamise süsteemidega. Konverents võimaldab erinevate Euroopa Liidu liikmesriikide teadlastel arutleda teemadel, mille osas ei ole veel üheseid seisukohti välja kujunenud ja kus kindlasti ka erinevates riikides on teatud ulatuses erinevad arusaamad.

Konverentsi kava ja muu info on leitav ingliskeelselt lehelt.

Loe lähemalt

Endine Martensi Rahvusvaheline suveülikool 2018. aastal

Rahvusvahelise õiguse suveülikool ootab osalejaid

10.05.2022
Foto: Pexels. Polina Tankilevitch

„Konflikt Ukrainas rahvusvahelise õiguse vaatenurgast“

01.03.2022
#rahvusvaheline

17. veebruaril "Tartu International Law Conversations"

Tartu International Law Conversations (TILC) toob kuulajateni taas uue vestlusepisoodi. 17.

02.02.2022