Kaks õigusteaduskonna kursust pälvisid e-kursuse kvaliteedimärgi

Konkursil „E-kursuse kvaliteedimärk 2021“ tunnustati kahte Tartu Ülikooli õigusteaduskonna kursust. E-kursuse kvaliteedimärgi said õigusteaduskonna bakalaureuse- ja magistriõppe programmijuhi Age Värvi koostatud e-kursus „Akadeemiline enesejuhtimine õigusteaduse üliõpilastele“ ja tsiviilõiguse kaasprofessori Mari Ann Simovarti e-kursus „Riigihankeõigus“. Viimane nomineeriti sealjuures ka aasta e-kursuse tiitlile.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) hindamiskomisjon kiitis „Riigihankeõiguse“ väga selgeid õppijatele suunatud juhiseid ning arusaadavalt ja lühidalt sõnastatud kursuse eesmärke ja õpiväljundeid. Hindamiskomisjoni sõnul on kursus hästi struktureeritud ning väga tunnustusväärne on see, kuidas igas moodulis on ära kasutatud foorumi võimalusi. E-kursusele andsid lisapunkte õppevideod, mis muudavad kursuse atraktiivseks ja sisaldavad ka nii alguses kui ka lõpus väikest huumorit.

E-kursuse projektijuht Mari Ann Simovart väärtustab ise taotlemisprotsessi käigus tehtud eneseanalüüsi, mis oli väga kasulik ja arendav. „Leian, et sellisena on kvaliteedimärgi konkurss igati väärikas ning panustab tõhusalt heasse õppimisse ja õpetamisse,“ ütles ta.

Age Värvi koostatud e-kursuse „Akadeemiline enesejuhtimine õigusteaduse üliõpilastele“ juures tõstis HITSA hindamiskomisjon esile läbimõeldult kavandatud õppeprotsessi ning kursuse selget ja loogilist ülesehitust, mille mõistmist toetab e-kursuse visuaalne kujundus.

E-kursuse projektijuhi Age Värvi sõnul sündis akadeemilise enesejuhtimise kursus vajadusest suunata üliõpilasi kohe stuudiumi alguses tutvuma ülikoolis õppimise juurde käivate reeglitega ning arendama oma õpioskusi. „Üliõpilased märgivad tagasisides sageli, et kursus aitas neil ülikooliellu kiiremini sisse elada ja asuda oma õppimist teadlikumalt juhtima. Programmijuhile on see kursus ka hea võimalus oma õppekava tudengitega tuttavaks saada,“ rääkis Värv. „Siinkohal tänan Merle Ojasalu ja Maiu Salmistut, kes on aidanud kursuse materjale ajakohasena hoida, ning Mari-Liis Lipstokki, kes sel sügisel lisandus minu kõrvale kursuse teiseks õppejõuks,“ lisas ta.

6. mail toimub veebipõhiselt ka kvaliteedimärgi saanud e-kursuste autorite tunnustusseminar, kus tutvustatakse parimaid e-kursuseid, tunnustatakse kvaliteedimärgi saanud e-kursuste autoreid ja kuulutatakse välja aasta e-kursus.

E-kursuse kvaliteedimärgi kuvandi ja kontseptsiooni on välja töötanud HITSA e-õppe kvaliteedi töörühm 2008. aastal. Kvaliteedimärk on tunnustus e-kursuse autorile, kes on saavutanud digitehnoloogia rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi. HITSA on e-kursuse kvaliteedimärki varasemalt välja andnud juba 13 korda. See on osa e-õppe kvaliteedisüsteemist, mille peamine eesmärk on aidata kaasa e-kursuste kvaliteedi parandamisele ja taseme ühtlustamisele.

Lisateave:
Age Värv, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna bakalaureuse- ja magistriõppe programmijuht, age.varv@ut.ee
Mari Ann Simovart, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tsiviilõiguse kaasprofessor, mariann.simovart@ut.ee