Õigusteaduskond kutsub inglise õiguskeele koolitusele Tallinnas

Tartu Ülikooli õigusteaduskond Tallinnas pakub algaval semestril huvilistele inglise õiguskeele täienduskoolitust „Inglise õiguskeel I“.

Koolitusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad selles valdkonnas oma teadmisi täiendada. Juriidilisi eelteadmisi ei ole vaja.

„Kuna huvi inglise õiguskeele õppimise vastu on olnud õigusteaduskonnas igal aastal suur, siis oleme algavaks semestriks loonud eraldi täiendusõppe grupi, millega liitujatel on võimalik oma inglise õiguskeele oskusi arendada,“ rääkis õigusteaduskonna täiendusõppe programmijuht Mari-Liis Lipstok.

Kursusel õpetatakse üldist õigussõnavara ja tähtsamaid õigusharusid puudutavat terminoloogiat ning võrreldakse Eesti õigust Inglise õigussüsteemiga. Lisaks tutvustatakse õiguskeelt puudutavaid materjale, sõnaraamatuid ja elektroonilisi allikaid. Käsitletakse näiteks selliseid teemasid nagu lepinguõigus (contract law), tsiviilkohtumenetlus (civil proceedings) ja sissejuhatus inglise õiguskeelde (introduction to legal English).

Koolitaja on hinnatud spetsialist, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna inglise õiguskeele õpetaja Reet Talpsepp, kes muu hulgas on pälvinud 2017. aastal Tartu Ülikooli aasta õppejõu auhinna. Eelmise aastal ilmus Reet Talpsepa sulest ka õpik „Legal English for an Estonian Learner“.

Koolitus toimub

• 22. septembrist 8. detsembrini 2020
  • üks kord nädalas, teisipäeviti kella 17.00–18.30
  • Tallinnas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppehoone (Kaarli pst 3) auditooriumis 403.

Koolituse kogupikkus on 12 nädalat ning maht 24 akadeemilist tundi ja 3 EAP-d. Pärast koolituse läbimist on võimalus võtta ka õiguskeele jätkukursusi.

Kursuse hind on 195 eurot (sh käibemaks). Kui ühest asutusest on kaks või enam osalejat, kehtib soodustus 10%.

Koolitusele saab registreeruda 18. septembrini või kuni kohti jätkub. NB! Õppekohtade arv on piiratud.

Registreeru koolitusele siin.

Uuri lisateavet koolituse kohta siit.

Lisateave: Mari-Liis Lipstok, täiendusõppe programmijuht, 737 6061, mari-liis.lipstok@ut.ee