Selgusid Salzburgi suveülikooli 2020 stipendiumikonkursi võitjad

Tartu Ülikooli õigusteaduskond ja Eesti Akadeemiline Õigusteaduse Selts tegid teatavaks 29. juunist kuni 11. juulini 2020 Salzburgis toimuva suveülikooli „European Private Law“ stipendiumikonkursi võitjad. Konkursil olid edukad järgmised üliõpilased: Grete Savila, Kristo Pullerits, Grete-Kai Teeäär, Robin Luts, Getter Ulla, Kerli Paasoja, Vladislav Leiri, Henri Hansson, Kristi Traagel ja Liis Võsa.

Stipendiumikonkursil osales sel aastal 26 üliõpilast. Kandideerida said üliõpilased alates kolmandast õppeaastast (st ka magistri- ja doktoriõppest). Stipendiaadid valiti välja esitatud dokumentide ja ka vestluse alusel. Valiku kandidaatide seast tegid 2019. aastal suvekoolis osalenud üliõpilased ning EAÕS-i ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna esindajad.

"Osalemine Salzburgi suvekoolis on kõnekas kogemus iga juristi CV-s, sest konkurss stipendiumile on tihe ja kandidaatide hindamisel võetakse arvesse mitte ainult õppeedukust, vaid ka erialast võimekust laiemalt, sotsiaalseid oskusi ning isikuomadusi," räägib stipendiumikonkursi korraldaja professor Irene Kull.

Kulli sõnul on Salzburgi suveülikool ainulaadne, sest pakub võimalust saada teadmisi ligi 30 riigi õigussüsteemist ning lisaväärtusena saada ülemaailmse Salzburgi suveülikoolis osalenute kogukonna liikmeks. Eesti esinduse osalemine suveülikoolis on andnud ka võimaluse tutvustada Eesti riiki, eraõigust ja õigusharidust.

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengid on osalenud suvekoolis juba 16 aastat ning suveülikooli vilistlaste arv ulatub tänaseks 130-ni. Kull lisab, et kahjuks jäi välja palju väga häid kandidaate ning rõhutab, et kindlasti tasub uuesti kandideerida, kui sel aastal ei õnnestunud.

Konkursi võitnud üliõpilastele eraldatakse õigusteaduskonna, EAÕSi ning EllexRaidla fondi stipendium, mis katab suveülikooli osalustasu ning võimaluse korral ka sõidu- ja elamiskulud. Stipendiumifondi moodustamisse on igal aastal panustanud advokaadibürood Cobalt, TGS Baltic, RASK ja TARK.

NB! Tegemist oli õigusteaduskonna sisese konkursiga. Salzburgi Ülikooli poolt korraldatud konkurss avatakse ametlikult 1. märtsist 2020 ning seal saavad osaleda kõik huvilised. Loe täpsemalt siit.

Salzburgi suveülikool on igal aastal Austrias toimuv eraõiguse suveülikool, kus õpitakse tundma võrdlevalt maailma eraõiguse süsteeme. Salzburgi suveülikool 2020 toimub 29. juunist 11. juulini.