Sihtasutus Iuridicum sai 20. aastaseks

Õigusteaduse arendamiseks ellu kutsutud sihtasutus Iuridicum tähistab 20. tegutsemisaastat
– Tartu ülikooli nõukogu poolt loodud sihtasutus registreeriti mittetulundusühingute ja sihtasutuste registris 9. veebruaril 1998.

Meenutus sihtasutuse tegevusest laiemale lugejaskonnale ilmus Eesti Meedia eriväljaandes 100 aastat Eestit ja ettevõtlust ja Äripäeva juubeliväljaandes.

Sihtasutus Iuridicum on ajakirjade Juridica ja Juridica International väljaandja ning Põhiseaduse kommenteeritud veebiväljaande teostaja.

Eesti haritud avalikkusele suunatud Põhiseaduse kommentaaride autoriteks on palutud enamik valdkondade parimaid asjatundjaid nii Tartu ülikoolist kui väljastpoolt. Sisu kvaliteedi kindlustamisele aitasid vabatahtlikult kaasa õigusasjatundjad õiguskantsleri ametkonnast, Riigikohtust ja Justiitsministeeriumist. Kasutajasõbralik lahendus, otselingid analüüsi aluseks olevatele kohtulahenditele ning avatud juurdepääs on Põhiseaduse kommenteeritud veebiväljaandest teinud nüüdseks laialdaselt kasutatava ja ehk mõjukaimagi Eesti riigiõigusteaduse allika. Põhiseaduse kommentaaride veebiväljaande ja e-raamatu ilmumist toetasid Tartu ülikooli sotsiaalteaduste valdkond ja õigusteaduskond.

Koostöös õiguskantsleri kantseleiga algatas sihtasutus Iuridicum Eesti juristkonnas põhiseaduse olulisust jäädvustava filmi toetuskampaania. Põhiseaduse rahvahääletuse 25. aastapäevaks vaatajateni jõudnud filmis Põhiseaduse sünd kommenteerisid meie põhiseaduse sündi ja käekäiku selle loojad, aga ka õigusvaldkonna praktikud ja teoreetikud, Eesti endised ja tänased tipp-poliitikud ning põhiseaduslike institutsioonide esindajad. Arhiivikaadreid kasutades on püütud luua Eesti riigiõiguse ajalugu ja selle loojaid jäädvustav püsiva väärtusega üldhuvitav ning eri põlvkondi kõnetav teos.

Eesti õigusteadlaste päevade korraldamises osaleb sihtasutus 2003. aastast. Eesti juristkonna suurfoorumil – õigusteadlaste päevadel – arutletakse tänavu teemal „Eesti Vabariik 100 – kaasaegne riik“.

35. Eesti õigusteadlaste päevad toimuvad 4.-5. oktoobril 2018 Tartus. Kõik huvilised on oodatud!