Autor:
Kadi Riive

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lahtiste uste päev Tallinnas toimub 17. aprillil

 

Kutsume 11.-12. klassi õpilasi kolmapäeval, 17. aprillil Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Tallinna õppehoonesse (Kaarli pst 3) lahtiste uste päevale! 

AJAKAVA

15.00 - 16.00 Õigusteaduskonna infotund: „Õpi õigust. Mõtle suurelt. Kõik on võimalik!" (Kaarli pst 3-201, Tallinn) 

Infotunnis saad lähemalt teada, kuidas näeb välja õigusteaduse õppimine, miks seda üldse õppida ja millised näeksid välja sinu õpingud õigusteaduskonnas.  
Räägime, kuidas toimub sisseastumine ja millistes õppevormides õppimine (päevaõpe, sessioonõpe) on õigusteaduskonnas võimalik. Oma kogemust õigusteaduskonnas õppimisest ja üliõpilaselust jagavad õigusteaduskonna Tallinna üliõpilased. 

Kohtade arv on piiratud. Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine!

Registreerun infotundi

 

16.15 - 17.00  Eraõiguse töötuba: "Kuni surm meid lahutab - abiellumisest kasu teenimine Eesti moodi." (Kaarli pst 3 – 101, Tallinn) 

Töötoa eesmärk on anda osalejale praktiline kogemus, mis teemasid õigusteaduse üliõpilased eraõiguse loengutes õpivad. 

Vara jagamine võib abiellumisel olla kohati emotsionaalne protsess, millega puutuvad kokku väga paljud inimesed. Samas tasub säilitada kaine mõistus, et see toimuks õiglaselt ning kõigi osapoolte huvisid arvestades.  

Töötoas tutvustame erinevaid võimalikke varasuhteid ja kooseluvorme, räägime, kui olulised on enne või peale kooselu ametlikku registreerimist antud lubadused ning arutleme erinevate eluliste näidete üle, lahendades kõik koos ka päriselust inspireeritud kaasust.  

Töötuba viivad läbi õigusteaduskonna üliõpilased. 

Kohtade arv on piiratud. Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine!

Registreerun töötuppa

 

Lahtiste uste päevaga seotud küsimuste korral palun võtke ühendust programmijuhiga Mari-Liis Lipstokiga aadressil mari-liis.lipstok@ut.ee.

Õigusteaduskond

VÕTA

Loengusari: Me peame rääkima eraõigusest

Kutse loengule „Uue tarbijakrediidi direktiivi kohaldamisala  - mis muutub alates 20.11.2025?“