Autor:
Andres Tennus

27.–28. aprillil toimub Tartus õigusteaduse foorum „Rahvusvahelise õiguse piirkondlik areng Ida-Euroopas ja postsovetlikus Euraasias“

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna avaliku õiguse osakond korraldab 27.–28. aprillil Tartus Euroopa Rahvusvahelise Õiguse Ühingu (ESIL) teadusfoorumi „Rahvusvahelise õiguse piirkondlikud arengud Ida-Euroopas ja postsovetlikus Euraasias“, mille temaatika on piirkonna geopoliitikat silmas pidades väga päevakohane.

Peakorraldaja professor Lauri Mälksoo on rahul, et meie piirkonnaga seotud üliolulised teemad on saanud Euroopa rahvusvahelise õiguse teadlaskonna tähelepanu. „Kuna Venemaa tegevus on olnud rahvusvahelise õiguse mõttes niivõrd destruktiivne, tuleb seda ka rahvusvahelise õiguse valguses eraldi uurida ja mõtestada,“ ütles ta. Selleks kutsutigi eri riikide teadlased Tartusse kokku.Tänavusel foorumil paistab silma nüanss, et osalejate hulgas on päris palju nooremaid teadlasi, kes kujundavad selle ala tulevikku,“ lisas Mälksoo.

Lisaks on Tartu Ülikoolis palju rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste üliõpilasi, kelle jaoks on põnev rahvusvahelise ürituse korraldamisel kaasa lüüa. „Meie rahvusvahelise õiguse uurimisgrupp korraldab teadusfoorumit juba teist korda. Esimest korda toimus see 2011. aastal Eesti Teaduste Akadeemias Tallinnas. Seekord koguneme Tartu Ülikooli peahoones,“ sõnas Lauri Mälksoo.

Foorumile tulevad paljud Euroopa Rahvusvahelise Õiguse Ühingu liikmed ja rahvusvahelist õigust uurivad noorteadlased Eestist, Lätist, Saksamaalt, Šveitsist, Hispaaniast, Belgiast, Ühendkuningriigist, Ungarist, Poolast, Kasahstanist, Tšehhist, Ukrainast, Prantsusmaalt, Austraaliast, Türgi, Lukseburgist ja Itaaliast.

Loe foorumi kohta lähemalt ja vaata programmi.

 

Teadusfoorum saab teoks Eesti Teadusagentuuri grandi PRG969 toel.


Image
Euroopa Rahvusvahelise Õiguse Ühing

 
Doktoritööd

Teadustöö õigusteaduskonnas

Loengusari: Me peame rääkima eraõigusest

Kutse loengule „Uue tarbijakrediidi direktiivi kohaldamisala  - mis muutub alates 20.11.2025?“