Author:
Ludde Lorentz

19.-20. juunini toimub 35. Balti kriminoloogia seminar „Kriminoloogia väljakutsed turbulentsetel aegadel“

Tartu Ülikooli õigusteaduskond korraldab 19.20. juunini Tallinnas rahvusvahelise teadusseminari The 35th Baltic Criminological Seminar: Challenges for criminology in turbulent times

Balti kriminoloogia seminar on üks olulisemaid kriminoloogia ja kriminaalpoliitika sündmusi regioonis. Tavaliselt avaldatakse ka konverentsi ettekanded. Et tagada publikatsioonide kõrge standard ja laiem rahvusvaheline levik, avaldatakse konverentsi ettekannete põhjal ajakirja Juridica International (ETIS 1.2) või ajakirja Proceedings, Estonian Academy of Security Sciences (ETIS 1.2) erinumber.

Konverentsiteemad on erialadevahelised ja katavad sotsiaalteaduste valdkonna erialad: üritusel osalevad juristid, sotsioloogid, sotsiaalantropoloogid, majandusteadlased ning julgeoleku- ja sotsiaalpoliitika eksperdid. Erialadevaheliste suundade arendamine on üks sotsiaalteaduste valdkonna põhieesmärkidest.

Konverentsil esinevad silmapaistvad spetsialistid professor Chris Eskridge (Nebraska Ülikool Omahas, Ameerika Kriminoloogia Assotsiatsiooni president), professor Frieder Dünkel (Greifswaldi Ülikool) ja professor Judith Pallot (Helsingi Ülikool).

Osalema ootame teadlasi, õppejõude, poliitikakujundajaid, praktikuid ja üliõpilasi. 

Seminar toimub Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Tallinna õppehoones aadressil Kaarli pst 3, Tallinn. Veebis osaleda ei saa.
Osalemine on tasuta, kuid kuna kohtade arv on piiratud, on vajalik eelregistreeruda hiljemalt 20. maiks 2023.

 

Registreeru seminarile

 

2023. aasta seminari kaaskorraldaja on Sisekaitseakadeemia

Image
Sisekaitseakadeemia

 


Balti kriminoloogia seminaride ajalugu ulatub 1988. aasta Tartusse ja on nüüdseks kestnud peaaegu kolmkümmend aastat.

Võrgustikus on kolm riiki: Eesti, Läti ja Leedu. Praegu käivad läbirääkimised, et võrgustikuga ühineks 2024. aastal ka Poola.

Iga võrgustikku kuuluv riik korraldab seminari üks kord nelja aasta jooksul. 2016. ja 2021. aastal oli see au Eestil. Institutsioonidest osalevad Balti kriminoloogide võrgustikus Tartu Ülikool, Vilniuse Ülikool ja Leedu õigusinstituut. Läbi aegade on võrgustiku tööga ühinenud kriminoloogid Saksamaalt, Poolast, Soomest, Norrast, Rootsist, Taanist, Ungarist, Suurbritanniast ja USA-st.

Varem kuulus võrgustikku ka Riia Stradinši Ülikool. Venemaa agressiooni tõttu jäi võrgustikust välja Peterburi A. I. Herzeni nimeline Venemaa Riiklik Pedagoogiline Ülikool.

Image
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Karistusõiguse Jutla

 

#instituudist #koostöö #rahvusvaheline
Kohtumine Hue Ülikooli rahvusvahelisete suhete ülikooliga

Ülikooli teadlased alustavad koostööd Vietnami kolleegidega

#õppimine
Tudengid koos

Valminud on Tartu Ülikooli eesti keele õppe võimalusi tutvustav veebileht

#instituudist #õppimine #sisseastumine
Magistriõppe infotund 2023

Tule jätka õpinguid õigusteaduse magistriõppes!