Alanud on kandideerimine Tartu Ülikooli õigusteaduskonna European Law Moot Court (ELMC) harjutuskohtuvõistluse võistkonda õppeaastaks 2014/2015. Võistkond on neljaliikmeline.

Ootame kandideerima kõiki õigusteaduskonna tudengeid! Eelnevad teadmised EL õigusest pole nõutavad. Eriti tuleb kasuks prantsuse keele oskus.

Kui soovid võistluse kohta rohkem teada saada, on Sul selleks võimalus nii Tallinnas kui Tartus:

1)      Tallinnas - 9. septembril kell 17.00 restoranis Must Puudel (Müürivahe 20). Võistlusest räägivad võistkonna juhendaja dots. Carri Ginter ja eelmise aasta osalejad Robert Suir, Triin Toom ja Mari Haamer.

2)      Tartus – 10. septembril kell 14.15 Iuridicumi ruumis nr 119 (Näituse 13a). Võimalus uurida võistluse kohta eelmise aasta osalejalt Mari Haamerilt.

Mis see on?

ELMC harjutuskohtuvõistlus on EL õiguse valdkonna tippvõistlus, kus on võimalus võistelda Euroopa parimate ülikoolide üliõpilastega. Kohtunikeks on Euroopa Liidu õiguse eksperdid erinevatest riikidest ning lõppfinaalis Euroopa Kohtu kohtunikud.

Võistlusel on 3 vooru. Esimeses voorus kirjutavad võistkonnad kaasuse põhjal kirjaliku töö. Teise vooru ehk ühte neljast regionaalfinaalist pääsevad parimad kirjalikud tööd (TÜ on siiamaani alati pääsenud). Regionaalfinaalis võisteldakse suuliselt kohtuistungi vormis. Regionaalfinaali võitja pääseb lõppfinaali, mis toimub Euroopa Liidu kohtus Luksemburgis.

Miks peaks kandideerima?

·         Personaalne treening Eesti tuntud EL õiguse spetsialistidelt.

·         Kaasuste tihe seos juristi praktilise tööga - selle aasta kaasus on konkurentsiõiguse teemal.

·         Avaliku esinemise kogemus ning treening, prantsuse keele oskajatel on võimalus esineda prantsuse keeles.

·         Võimalus jääda positiivselt silma EL õiguse valdkonnas nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt – igal aastal on TÜ võistkond olnud võistlusel edukas: näiteks pääses eelmise aasta võistkond Aix-en-Province’s toimunud regionaalfinaalis nelja parima hulka ning 2012. aastal pälvis võistkonna liige Viktor Nikonov regionaalfinaali parima kohtujuristi tiitli, pääsedes seega ka üleeuroopalisse finaali Luksemburgis.

·         Võistlusel osalemise kogemus on kasuks praktika- ja töökohtadele kandideerimisel, samuti on varasemad võistkonna liikmed kasutanud omandatud teadmisi nt Juridica Internationali artikli kirjutamiseks.

ELMC-i jaoks kirjutatud kaasuse analüüs on aidanud mind tööle ja õppima kandideerimisel - nii tööandjad kui ka ülikoolid hindavad ELMC-i kogemust kõrgelt.“ – Maria Pihlak, 2011/2012 võistkonna liige.

Kuidas kandideerida?

Saada motivatsioonikiri inglise keeles aadressile triin.toom@sorainen.com hiljemalt 14. septembriks ning osale kandidaatide esinemisel.

Kandidaatide esinemine toimub 16. septembril kell 17.00 Tallinnas Kaarli pst 3 aud 101.

Kandideerijal tuleb valmistada ette kuni 10 minutiline ettekanne, milles esitada kaasuse esimese küsimuse vastuse argumendi põhistruktuur. Ootame esinemisel vaid põhiprobleemide ja peamiste argumentide käsitlemist, kaasuse detailne analüüs ei ole veel vajalik. Hindame esinemisoskust, lihtsustusvõimet ja allikate leidmist ning kasutamise võimekust. Esinemine inglise ja soovi korral osaliselt prantsuse keeles. Kaasus: http://www.europeanlawmootcourt.eu/

Juhul kui Sul ei ole mingil põhjusel võimalik 16. septembril tulla, kuid sooviksid siiski kandideerida, kirjuta triin.toom@sorainen.com.

Rohkem infot:

Carri Ginter – carri.ginter@ut.ee