Autor:
Andres Tennus

Eesti Arhitektide Liit ja Tartu Ülikool kuulutasid välja ideekonkursi õigusteaduskonna Tallinna hoone rekonstrueerimiseks

Ideekonkursi eesmärk on leida parim kavand aadressil Kaarli pst 3 asuva õppehoone rekonstrueerimiseks ja krundi hooviala kujundamiseks.

Uus ruumilahendus peab soodustama üliõpilaste koostööd ja omavahelist läbikäimist. Selleks tuleks peale loengusaalide luua eriilmelisi õppe- ja suhtlusalasid, et võimaldada üliõpilastele ja õppejõududele mõnusat keskkonda nii õppetööks kui ka puhkehetkedeks.

Ideekonkursi žürii esimees on Tartu Ülikooli kantsler Kstina Noormets. Žüriisse kuuluvad õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits, ülikooli kinnisvaraosakonna arendustalituse juhataja Viljo Vider, MTÜ Eesti Arhitektide Liidu liikmed Katrin Koov, Eve Komp ja Ülo Peil ning Tallinna Linnaplaneerimise Ameti arhitekt Lea Järve.

Tartu Ülikooli Kaarli pst 3 õppehoone arhitektuurivõistlusele oodatakse töid 20. detsembrini. Kavandi ja dokumendid saab esitada elektrooniliselt e-riigihangete keskkonna kaudu aadressil https://riigihanked.riik.ee.

Foto vasakult: Eerik Kergandberg, Carri Ginter, Anna Markina, Gaabriel Tavits.

Eerik Kergandberg, Carri Ginter ja Anna Markina pälvisid Tartu Ülikooli teenetemärgid

Tartu Ülikooli personaliosakond on uuendanud võrdse kohtlemise temaatikat käsitlevat veebilehte.

Ülikooli võrdse kohtlemise uuendatud veebileht sisaldab nüüd ka selgitavaid videoid

Gustav II Adolphus

Tartu Ülikool tähistab 391. aastapäeva