Autor:
Kerli Mangelsoo

Ilmunud on Lepinguõiguse õpiku teine trükk

Ilmunud on Lepinguõiguse õpiku teine trükk. Õpik on mõeldud eelkõige õppevahendiks õigusteaduse õppijatele, kuid pakub kindlasti kasulikku ka õigusvaldkonna praktikutele, ettevõtjatele ja teistele lepinguõigusega seotud küsimustest huvitatuile. 
Õpiku autoriteks on Karin Sein, Piia Kalamees, Martin Käerdi ja Sander Kärson. 

2024. aasta sügisel on saanud küpseks aeg anda välja lepinguõiguse õpiku teine, täiendatud trükk. Vahepealse seitsme aasta jooksul on võlaõigusseaduse lepinguõiguse osa mitmel korral muudetud, osalt EL õiguse arengute, osalt riigisiseste reformide tõttu. Nendest muudatustest tulenevalt on õpikus põhjalikumalt muudetud üürilepingu ja müügilepingu peatükke, samuti pakettreisilepingut ning tarbijakrediiti käsitlevaid peatükke. Samuti on kaasajastatud viiteid Riigikohtu ja Euroopa Kohtu praktikale ning uuemale õiguskirjandusele.

Õpik on mõeldud eelkõige õppevahendiks õigusteaduse õppijatele, kuid pakub kindlasti kasulikku ka õigusvaldkonna praktikutele, ettevõtjatele ja teistele lepinguõigusega seotud küsimustest huvitatuile.

Õpikus käsitletakse võlaõigusseaduse eriosas reguleeritud lepinguliike. Erandina on välja jäetud kindlustusleping, mis oma mahukuse ja spetsiifilisuse tõttu väärib eraldi õpikut. 

Lisalugemiseks on iga peatüki ees nimekiri vastava lepinguliigi regulatsiooni käsitlevast eesti- ja võõrkeelsest kirjandusest – sealt leiavad huvilised konkreetse teemaderingi süvendatud käsitlusi. Ehkki autorid ei seadnud õpiku kirjutamisel eesmärgiks kogu lepinguõiguse kohta käiva Riigikohtu praktika ammendavat kajastamist, on õpikus viidatud seaduse tõlgendamiseks olulisimatele lahenditele.

Image
Lepinguõiguse õpiku teine trükk

Uus raamat on leitav Juura e-poes, kus kestab trükiste sooduskomplektide müük kuni jõuludeni.

Rohkem infot ja tellimine

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Õigusteaduskonna pusad

NÜÜD MÜÜGIL! Õigusteaduskonna pusad

International Law and Human Rights

Kandideerimine õigusteaduskonna ingliskeelsesse magistriõppesse algab 02. jaanuaril

Magistriõpe

Kandideeri õigusteaduskonna mikrokraadiprogrammidesse „Lapse õigused ja heaolu“ ja „Riigihangete korraldamine algajatele“