Õigusteaduskond kutsub juurahuvilisi noori lahtiste uste päevale

28. veebruaril toimub Tartu Ülikooli lahtiste uste päevkus saab tutvust teha õppekavade ja erialadega, osaleda ligi sajas erinevas töötoas ja seminaris ning leida vastused kõige põletavamatele sisseastumist ja vastuvõtukatseid puudutavatele küsimustele. Kasuta hea võimalust tutvuda õigusteaduse erialaga juba enne sisse astumist!

Õigusteaduskond kutsub juurahuvilisi noori infotundi ja kahte töötuppa:

14.00-15.00 Infotund (Näituse 13A-101)
14.00-14.15 Õigusteaduskonda tutvustab direktor dr Peep Pruks
14.15-14.35 Õppimisest õigusteaduskonnas räägib õppedirektor dots. Age Värv
14.35-14.50 Üliõpilased Karl Kreevald ja Silver Sõrmus räägivad õppimisest ülikoolis ja õigusteaduskonnas
14.50-15.00 IT-õiguse programmi tutvustab IT-õiguse programmijuht Anette Aav

15.00–15.45 Praktiline töötuba 1: tööleping (Näituse 13A-101)
Töötuba viivad läbi Prof. Gaabriel Tavits ja tudengid Helen Maria Raadik ja Eva Arumets.

Millised on töötaja kohustused ja õigused? Kui palju saab võtta puhkust? Mis saab siis kui töötaja jääb haigeks? Mis on täistööaeg ja mis on osaline tööaeg? Töötoas saab teadmised proovile panna viktoriinis, arutleda põnevate kaasuste üle ja küsida õigusteaduskonna tudengitelt nii töölepingute kui ka õigusteaduskonnas õppimise kohta.

15.00–15.45 Praktiline töötuba 2: tarbijakaitse ja müügileping (Näituse 13A-201)
Töötuba viivad läbi õigusteaduskonna tudengid Anna Riin Brett ja Triin Jaansalu.

Mis on müügileping ning kuidas see sõlmitakse? Mis saab siis kui tarbija ostab netipoest telefoni, aga pakis on hoopis droon? Mis saab siis kui netipoest ostetud kaup kohale ei jõua või on hoopis katki? Töötoas saab teadmised proovile panna viktoriinis, arutleda põnevate kaasuste üle ja küsida õigusteaduskonna tudengitelt nii internetis ostlemise kui ka õigusteaduskonnas õppimise kohta.

Registreeru töötubadesse esimesel võimalusel, sest kohtade arv on piiratud.

Kõik huvilised toovad Eestimaa erinevatest otsadest Tartusse kohale tasuta eribussid. Eribussidele registreerimine toimub 11.–26. veebruarini.

Kuigi lahtiste uste päev toimub ainult Tartus, tutvustame ka õigusteaduse õppimise võimalust Tallinnas.