Pärnus toimub Martensi rahvusvahelise õiguse suveülikool

Martensi suveülikool on saanud nime Eestist pärit kuulsa rahvusvahelise õiguse teadlase, Peterburi ülikooli professori Friedrich Martensi järgi, kelle sünnilinnaks Pärnu oli. Kursuse direktor professor Lauri Mälksoo selgitab: „On väga tänuväärne, et CEURUS-e toel saame tuua Eestisse lisateadmisi ja säravaid lektoreid rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste alalt. Lisaks on Martensi suveülikooli näol tegemist hea näitega Tartu ülikooli paindliku regionaalpoliitika kohta. Suvekursuse toimumine just Pärnus on meie ülikooli omamoodi tänuavaldus Pärnu linnale. Tegutses ju 17. sajandi lõpus Academia Gustavo-Carolina just Pärnus ning Georg von Rauchi uurimistest tuleb välja, et just Tartu ülikooli Pärnu perioodist on pärit mitmed põnevad loomuõiguslikud traktaadid, mis käsitlesid tänapäeva mõistes rahvusvahelist õigust. Ehk saab see suvekursus uue põlvkonna Martensite kasvulavaks."

Tänavu võtab Martensi suveülikoolist osa üle 30 tudengi Eestist ja teistest Euroopa riikidest. Õppejõududena astuvad üles Londoni ülikooli professor ja advokaat Bill Bowring, kes on spetsialiseerunud Venemaaga seotud kaasustele Euroopa inimõiguste kohtus; professor Eduard Ivanov Moskva kõrgeimast majanduskoolist; Angelika Nussberger, Saksamaalt valitud kohtunik Euroopa inimõiguste kohtus ja Venemaa õiguse ekspert; dr Christoph Schewe Läti ülikoolist ja dr René Värk Tartu ülikoolist. Kursuse direktor on Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo, kes peab aastaloengu Friedrich Martensi (1845-1909) tähtsusest rahvusvahelise õiguse jaoks. Suvekursuse osalejatele korraldab Pärnu linn 29. juulil ka piduliku vastuvõtu.

Martensi rahvusvahelise õiguse suveülikool toimub teistkordselt Tartu ülikooli interdistsiplinaarse keskuse CEURUS (Centre for EU-Russia Studies) eestvedamisel.

Lisainfo: Lauri Mälksoo, Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse professor, tel: 737 6042, e-post: lauri.malksoo@ut.ee.