Erakogu

Särasilmsed esmakursuslased keerutasid end loosirattaga justiitsministri vastuvõtule

Õigusteaduskonna karjäärimessil justiitsministeeriumi loosimängus osalenud esmakursuslastel avanes võimalus tutvuda Eesti õigusmaastiku tippudega justiitsministeeriumi 104. aastapäeva vastuvõtul, kus kohtuti ka justiitsministri Lea Danilson-Järgiga.

Oktoobri alguses toimus õigusteaduskonna karjäärimess, kus õigusteaduskonna tudengid said tutvuda eksponentidena välja tulnud asutuste ja ettevõtete praktika- ja töövõimalustega. Messialal olid esindatud nii erasektori ettevõtted, linnavalitsused kui ka mitmed riigiasutused.

Karjäärimessist osa võttes sain suurema pildi tuleviku töövõimalustest ning informatsiooni vahetult oma ala tippudelt. Karjäärimess on oluline kontaktide loomise koht ning iga juuratudeng peaks sellest osa võtma.

Ere Mai Kool, õigusteaduskonna tudeng

Karjäärimessi justiitsministeeriumi alal toimus erakordne loosimäng, mille käigus loositi pääsmeid justiitsministeeriumi 104. aastapäeva tähistamisele. Loosiõnn naeratas neljale esmakursuslasele, kes said võimaluse osaleda pidulikul vastuvõtul, tutvuda eriala ekspertidega, sh tervitas esmakursuslasi ka justiitsminister Lea Danilson-Järg.

Justiitsministeeriumi 104. aastapäeva vastuvõtul osalenud esmakursuslased – Mariliis Kalinina, Ere Mai Kool, Kristjan Murro ja Melany Virkala – on loosiõnne ja karjäärimessi pakutud võimaluste üle äärmiselt tänulikud. Karjäärimess andis hea võimaluse tutvuda erinevate valdkondadega, millega tulevikus tegeleda, sõnas õigusteaduse bakalaureusetudeng Melany Virkala. Valdkonna spetsialistidega kohtumine annab noorele tudengile juba õpingute alguses ideid, kuhu suunda tulevikus karjäärirada seada.

Vastuvõtul tutvusid tudengid ka paljude teiste justiitsministeeriumi ametnikega, kohtasid oma riigiõiguse õppejõudu Aaro Mõttust ning kohtuti ka õigusteaduskonna direktori Gaabriel Tavitsaga.

Justiitsministeeriumi ametnikega vesteldes jõudsime järelduseni, et juura haridus annab väga laiapõhjalise vundamendi, millega on võimalik väga paljudesse suundadesse spetsialiseeruda. Eks ikka on öeldud, et tuleb palju õppida ja vaeva näha, sest juura ei ole lihtne, kuid lõpuks tasub see kuhjaga ära.

Mariliis Kalinina, õigusteaduse tudeng

Tudengid väljendasid oma siirast tänulikkust võimaluse eest ning jätkavad särasilmselt oma õpinguid õigusteaduse erialal. „Selliste kogemuste osaliseks ainult koolipingis istudes ei saa, seega on väga oluline haarata õpingute jooksul kinni igast võimalusest, mis teele ette jääb ja olla aktiivne,“ sõnas tudeng Ere Mai Kool.

„Taoline võimalus noortele juuratudengitele on kindlasti tänuväärne,“ lisas õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits. "Nimetatud võimalus näitab karjäärimessi olulisust ja seal saadud kontakti tulevaste tööandjatega.“

Image
Esmakursuslased justiitsministriga justiitsministeeriumi 104. aastapäeva vastuvõtul.
Õigusteaduskonna esmakursuslased justiitsminister Lea Danilson-Järgiga justiitsministeeriumi 104. aastapäeva vastuvõtul.
Õigusteaduskonna esmakursuslaste infoseminar

Värsked õigusteaduse bakalaureuseõppe üliõpilased kogunesid iga-aastasele infopäevale