Selgusid Justiitsministeeriumi õigusloomealaste teadustööde 2019/2020. aasta konkursi parimad teadustööd

Justiitsministeerium kuulutas välja era- ja avaliku õiguse ning õigusloomealaste teadustööde 2019/2020. aasta konkursi parimad teadustööd, mille parimaid autoreid premeeriti stipendiumitega. Rahalise auhinna saajad olid kõik Tartu Ülikooli õigusteaduskonna üliõpilased.

Võidutööd valis välja justiitsministeeriumi ametnikest koosnev hindamiskomisjon, mida juhtis õiguspoliitika asekantsler Kai Härmand. Komisjon valis konkursi võitjad välja avaliku õiguse, eraõiguse, intellektuaalse omandi ja konkurentsiõiguse valdkonnas. Lisaks vääris tunnustust igas valdkonnas veel üks töö.

Avaliku õiguse valdkonnas võitis konkursi Martin Lambingi magistritöö „Päästeameti pädevus ja ülesanded ohuolukorras varjumise korraldamisel elanike kaitseks“. Komisjon autasustab teda 700-eurose stipendiumiga. Magistritööd juhendas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna haldusõiguse lektor Alexander Lott.

Eraõiguse valdkonnas võitis konkursi Carmen Linnumäe magistritöö „Kohtutäituri õigused ja kohustused suhtluskorra lahendite täitmisel“. Komisjon autasustab teda 700-eurose stipendiumiga. Magistritööd juhendas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tsiviilõiguse nooremlektor Tiina Mikk.

Intellektuaalse omandi ja konkurentsiõiguse valdkonnas võitis konkursi Indrek Kuusk. Tema magistritööd „Veebisisu jagamise teenuse osutaja kohustused ja vastutus autoriõiguse kaitsel internetis osapoolte põhiõiguste õiglase tasakaalu kontekstis“ otsustas komisjon autasustada 700-eurose stipendiumiga. Magistritööd juhendasid Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tsiviilõiguse nooremlektor Gea Lepik ning Justiitsministeeriumi intellektuaalomandi ja konkurentsiõiguse talituse nõunik Kärt Nemvalts.

Komisjoni soovil väärivad tunnustust ja 300-eurost stipendiumi järgmised konkursil osalenud tööd:

Eraõiguse valdkonnas Liisa Raie magistritöö „Äriühingu asukoha ja juhatuse asukoha lahutamise õiguslikud probleemid“. Magistritööd juhendas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tsiviilõiguse kaasprofessor Kalev Saare.

Intellektuaalse omandi ja konkurentsiõiguse valdkonnas Gerli Helene Gritsenko magistritöö „Konkurentsiõigusest tulenevad piirangud ühispakkumuse ja ühistaotluse kaudu koostöö tegemise seaduslikkusele riigihangetes“. Magistritööd juhendasid Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Euroopa õiguse kaasprofessor Carri Ginter ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna doktorant Kadri Härginen.

Justiitsministeeriumi avaliku õiguse, eraõiguse, intellektuaalse omandi ja konkurentsiõiguse ning õigusloomealaste teadustööde 2019/2020. aasta konkursile laekus seitseteist tööd.

Konkursi eesmärk on edendada avaliku-, era-, intellektuaalse omandi ja konkurentsiõiguse ning õigusloomealast teadus- ja arendustegevust; kaasata teadus- ja arendusasutusi õiguspoliitika kujundamisse; soodustada koostööd teadusasutuste ja praktikute vahel; innustada üliõpilasi ja teadlasi uurima avaliku-, era-, intellektuaalse omandi ja konkurentsiõiguse ning õigusloomega seotud teemasid ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud teadustööde autoritele.

Lisateave: Heddi Lutterus, Justiitsministeeriumi õiguspoliitika asekantsler, 620 8122, Heddi.Lutterus@just.ee