Tartu Ülikooli Õigusteaduskond kuulutab välja konkursi, et leida võistkond, kes esindab Eestit 2016.a Teldersi rahvusvahelise õiguse harjutuskohtuvõistlusel Haagis ÜRO Rahupalees

Tegemist on ühe prestiižsema harjutuskohtuvõistlusega Euroopas, millel osalemine annab võimaluse saada teadmistepagas rahvusvahelises õiguses ja tutvuda nimekate oma ala spetsialistidega nii rahvusvahelisel tasandil kui ka Eestis. Meeskonnaliikmel tuleb argumenteerimisoskus proovile panna nii paberil kui ka suulises voorus ÜRO Rahvusvahelise Kohtu kohtusaalis rahvusvahelise õiguse tippude sh Rahvusvahelise Kohtu kohtunike ees.

Tartu Ülikool on võistlusel osalenud 1994. aastast ning kahel korral on saavutatud ülikõrge kolmas koht (2009. ja 2011. aastal). 2014. aastal kirjutasid Tartu Ülikooli tudengid hagejate parima memo ning esindasid Eestit ka võistluse finaalis.

Kui tunned, et ka Sina tahad sõita Haagi, tutvuda põnevate inimestega, saada uusi teadmisi ja kogemusi, ning oled valmis investeerima sellesse oma vaba aega ja energiat, siis kandideeri! Kõik, peale ettevõtlikkuse, tahtmise ja innukuse, on õpitav ja saavutatav töö käigus.

Võistkonda on kandideerima oodatud eelkõige magistriõppe ning 3. aasta bakalaureuseõppe juuratudengid (ka avatud ülikooli tudengid ning välistudengid). Eelnevad teadmised rahvusvahelisest õigusest ei ole kandideerijatelt nõutavad (siiski soovitatavad).

Kandidaatidel palume esitada järgmised dokumendid:

• CV;
  • väljavõte õppetöö tulemustest (väljavõte ÕIS-ist, ei pea olema õppekorraldusspetsialisti kinnitatud);
  • motivatsioonikiri inglise keeles.

Dokumendid tuleb edastada e-postiga aadressile anntarkin@gmail.com või paberkandjal õppespetsialisti kätte (Merike Vellend, Näituse 13A-209) hiljemalt 22. septembriks 2015.a.

Kõikide kandidaatidega peetakse inglise keeles vestlus 24. septembril Näituse 20 harjutuskohtusaalis (ruum K-03). Vestlusel hinnatakse kandidaatide sobivust võistkonda.

Võistluse reeglite, eelmiste kaasuste ning muu seonduvaga saab lähemalt tutvuda aadressil: http://www.grotiuscentre.org/TeldersMootCourt.aspx

Võistkonna info facebookis: https://www.facebook.com/TeldersEstonia?fref=ts

Võistlusel osalemist finantseerivad Tartu Ülikooli Õigusteaduskond ning advokaadibüroo Borenius.

Kui on huvi, ära kõhkle, vaid kandideeri! Tegemist on unustamatu kogemusega, mis muudab Su õppeaasta väga palju huvitavamaks!

Lisainfo: Ann Tarkin – anntarkin@gmail.com; Katre Luhamaa – katre.luhamaa@ut.ee

Loe ka eelmise aasta osavõtjate muljeid.