Tartu Ülikooli tunnustuse said emeriitprofessor Raul Narits ja professor Lauri Mälksoo

Selgusid Tartu Ülikooli teenetemärkide kavalerid. Õigusteaduskonna emeriitprofessor Raul Narits sai tunnustuseks teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“. Rahvusvahelise õiguse professorit Lauri Mälksood tunnustati Tartu Ülikooli medaliga.

29. oktoobril teatas Tartu Ülikooli 2021. aasta teenetemärkide saajatest. Rektor Toomas Asser tunnustas ülikooli liikmeid väljapaistva töö eest Tartu Ülikooli medali, aumärgi ja teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“. Ülikoolile suuri teeneid osutanud ülikooliväliseid inimesi tunnustas rektor Tartu Ülikooli Tänutähega. Kõrgeima ülikoolisisese tunnustusega Tartu Ülikooli suure medaliga autasustati füüsikalise keemia professorit akadeemik Enn Lusti.

Rektor annab ülikooli teenetemärgid pidulikult üle siis, kui viiruseolukord võimaldab.

Kõikide teenetemärkide kavaleridega saab tutvuda ülikooli kodulehel.

Tartu Ülikooli teenetemärgid. Fotod Andres Tennus, visuaal Maarja Roosi.

Tartu Ülikooli teenetemärgiga tunnustamise ettepanekuid võivad teha kõik ülikooli liikmed. Selleks tuleb kandidaadi nimi ja lühike põhjendus esitada ülikooli kodulehel. Suure medaliga tunnustamise otsuse teeb senat oma oktoobrikuu istungil; medali, tänutähe, aumärgi ja teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ tunnustamise otsustab rektor vahetult pärast senati istungit.

Lisateave: Tõnis Karki, Tartu Ülikooli akadeemiline sekretär, 737 5605, 529 7917, tonis.karki [ät] ut.ee