Willem C. Vis kaubandusõiguse 2016/2017 harjutuskohtuvõistlusel osalejad selgunud

1.  Kätliin Lember
2.  Liisbeth Lillo
3.  Marcus Niin
4.  Birgitta Ots

Võistkonda juhendab tsiviilõiguse lektor Maarja Torga, keda abistab eelmisel aastal võistlusel osalenud Jaana Lints.

Willem C. Vis nimeline kaubandusõiguse harjutuskohtuvõistlus (The Annual Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot) on rahvusvaheline harjutuskohus, mille eesmärgiks on edendada üliõpilaste seas rahvusvahelise kaubandusõiguse tundmist ning õppida vaidluste lahendamist vahekohtumenetluses. Esimest korda toimus harjutuskohus 1993. aastal. Tartu Ülikool osaleb käesoleval aastal võistlusel kümnendat korda.

Võistluse  raames lahendatakse lepinguõiguslik probleem (enamasti kohaldades kaupade rahvusvahelise ostu-müügi lepingute Viini 1980.a. konventsiooni ehk nn CISG-i) rahvusvahelise arbitraažimenetluse vormis. Võistluse kohtunikeks on rahvusvahelise kaubandusõiguse tunnustatud eksperdid kogu maailmast. Võistlus toimub kahes voorus. Esmalt koostavad võistkonnad kirjaliku memorandumi nii hageja kui kostja argumentidega. Seejärel toimub võistluse suuline osa. Suulised voorud toimuvad kevadeti Viinis, kus iga võistkond kohtub eelvoorude raames vähemalt nelja erineva vastasvõistkonnaga, esinedes kahel korral hageja ja kahel korral kostja poolel. Lisaks on võistkonnal võimalus harjutamiseks osaleda eelvõistlustel (eelmistel aastatel on käidud nt Stockholmis, Helsingis ja New York’is). Lõppvõistlusel saavad auhinnatud parimad kirjalikud memorandumid, parimad võistkonnad suulistes voorudes ning parimad oraatorid, lisaks jagatakse aukirju (honorable mention) paljudele silmapaistvatele võistkondadele ja osalejatele. Võistlusel osalemist toetavad õigusteaduskond ning mitmed tuntud advokaadi- ja notaribürood, kes kannavad tudengite võistlusel osalemise kulud.

Võistluse kohta on võimalik lugeda lähemalt siit.