Rene Riisalu

Helen Eenmaa valiti Euroopa Noorte Teaduste Akadeemiate Teadusnõukogu presidendiks

Tartu Ülikooli IT-õiguse teadur ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liige Helen Eenmaa valiti sel esmaspäeval Euroopa Noorte Teaduste Akadeemiate Teadusnõukogu (Young Academies Science Advice Structure, YASAS) presidendiks. Ühtlasi sai temast Euroopa teaduste akadeemiate võrgustikke koondava konsortsiumi (Science Advice for Policy by European Academies, SAPEA) juhatuse liige.

Helen Eenmaa roll YASAS-e juhi ning SAPEA juhatuse liikmena on kanda hoolt selle eest, et aina enam soovitaks ja suudetaks poliitika kujundamisel ning teadusnõu kaasamisel arvesse võtta teadlaskarjääri alguses olevate teadlaste arvamust. „Parimate otsuste tegemiseks on oluline, et arutellu oleksid kaasatud just need teadlased, kellel on teemast kõige sügavam arusaam. Tihti on nendeks noored teadlased,“ ütles Eenmaa.

„Selline auväärne ametikoht on tunnustuseks Eesti noorteadlastele ja meie teadusorganisatsioonidele, avardades Eesti teaduse võimalusi ning kõlapinda maailmas,“ sõnas Eesti Noorte Teaduste Akadeemia president Toomas Vaimann. Valik Helen Eenmaa kasuks oli ühehäälne, mis näitab Euroopa tugevat toetust.

Euroopa Komisjoni teadusnõustamisel kannab SAPEA olulist rolli, pakkudes koos peateadusnõustajate grupiga sõltumatut teaduspõhist alusteavet poliitiliste otsuste kujundamiseks. SAPEA konsortsium koosneb kuuest Euroopa teaduste akadeemia võrgustikust: Academia Europea, ALLEA, Euro-CASE, FEAM, EASAC ja YASAS.

Uudis ilmus algselt Eesti Teaduste Akadeemia veebilehel.

Tervitame Düsseldorfi Heinrich Heine Ülikooli kolleege Tartus!

Sõpruskohtumine Düsseldorfi Heinrich Heine Ülikooli harjutuskohtu võistkonnaga

Sisseastumine