Joint degree programme scholarship deadline is 22 January

Join the Erasmus Mundus Master programme in International Law of Global Security, Peace and Development.

The programme is designed to train the next-generation of lawyers and policy-makers with the ability to navigate the political context of international law, and the comprehensive knowledge needed to engage with the issues of global security, peace and development.

Read more here

#koostöö
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna karjäärimess 2019. aastal Dorpati konverentsikeskuses

Õigusteaduskonna karjäärimess toimub 5. oktoobril Tartu Ülikooli spordihoones

23.08.2022
Photo of continents by Pixabay

Tartu Ülikooli õigusteaduskond on üks koostööpartneritest riigihangete konverentsil "Public Procurement: Global Revolution XI"

12.05.2022
#koostöö

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja seminar toimub Tartus.
12.05.2022