Esinejad rõhutasid, et magistritöö kirjutamine ei ole pelgalt õppetöö lõpp, vaid oluline osa juristiks kujunemisel ning sageli ka hüppelaud doktoriõpingutesse.
Võtame tööle koolitusmaastikku hästi tundva ja võimeka täiendusõppe programmijuhi, kes kavandab, eelarvestab, planeerib, juhib ja teostab kogu õigusteaduskonna täiendusõppe valdkonda.
Loengus analüüsime eraisikute laenukäitumist mõjutavaid tegureid. Lisaks arutame kuidas rahatarkus ning laenukäitumine on omavahel seotud ning käsitleme praktilisi eksperimente mõistmaks kuidas ümbritsev keskkond käitumist suunab.
Konverents tutvustab Tartu Ülikooli õigusteaduskonna karistusõiguse osakonnas kaitstud silmapaistvaid magistritöid ning arutleb laiemalt magistritööde kirjutamise ja olulisuse üle. Osalema on oodatud õigusteadlased ja juristid kõigilt elualadelt ning õigusteaduskonna üliõpilasi sõltumata õppeastmest.
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna esindusvõistkond jõudis Willem C. Visi nimelise rahvusvahelise kaubandusõiguse harjutuskohtuvõistlusel 32 parima ülikooli sekka.
06.11.2025 toimub Tallinnas rahvusvaheline riigihankeõiguse konverents teemal „Riigihankeõigus 2025: teha ise või sisse osta? Aktuaalseid probleeme. (Public procurement law 2025: to make or buy? Current issues.).
Üldtuntud on veidi humoorika alatooniga etteheide juristidele, et nad koostavad keerulist teksti seetõttu, et endale tööd kindlustada. Juristid ise põhjendavad üha keerukamaks muutuvat õiguskeelt nii erinevate valdkondade keerukuse kui ka EL regulatsiooni pealetulekuga. Kas see peabki nii olema?