Õigusteaduskond pakub kvaliteetset õigusharidust bakalaureuse- ja magistriõppes osakoormusega sessioonõppe vormis. Osakoormusega sessioonõpe toimub Tallinnas ja on tasuline ning suunatud inimestele, kes soovivad õpingute kõrvalt ka töötada.
28. mail kell 16.15–17.45 peab tuntud Ukraina filosoof, kirjanik ja ajakirjanik ning kultuurikriitik Volodõmõr Jermolenko TÜ peahoone ruumis 128 avaliku loengu, millele järgneb TÜ poliitilise filosoofia kaasprofessori Siobhan Kattago kommentaar ja küsimused ning avalik arutelu.
Loengus analüüsime eraisikute laenukäitumist mõjutavaid tegureid. Lisaks arutame kuidas rahatarkus ning laenukäitumine on omavahel seotud ning käsitleme praktilisi eksperimente mõistmaks kuidas ümbritsev keskkond käitumist suunab.
Konverents tutvustab Tartu Ülikooli õigusteaduskonna karistusõiguse osakonnas kaitstud silmapaistvaid magistritöid ning arutleb laiemalt magistritööde kirjutamise ja olulisuse üle. Osalema on oodatud õigusteadlased ja juristid kõigilt elualadelt ning õigusteaduskonna üliõpilasi sõltumata õppeastmest.
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna esindusvõistkond jõudis Willem C. Visi nimelise rahvusvahelise kaubandusõiguse harjutuskohtuvõistlusel 32 parima ülikooli sekka.
06.11.2025 toimub Tallinnas rahvusvaheline riigihankeõiguse konverents teemal „Riigihankeõigus 2025: teha ise või sisse osta? Aktuaalseid probleeme. (Public procurement law 2025: to make or buy? Current issues.).
Üldtuntud on veidi humoorika alatooniga etteheide juristidele, et nad koostavad keerulist teksti seetõttu, et endale tööd kindlustada. Juristid ise põhjendavad üha keerukamaks muutuvat õiguskeelt nii erinevate valdkondade keerukuse kui ka EL regulatsiooni pealetulekuga. Kas see peabki nii olema?
Tartu Ülikool ja TÜ kliinikumi verekeskus kutsuvad ülikooliperet 2. aprillil kella 10.30–14.30 Delta keskusesse doonoripäevale. Vestlus vereandjaga toimub ruumis 1024 ja vere loovutamine ruumis 1030.