Andero Kalju

Õigusteaduskonna sündmused Tartu Ülikooli lahtiste uste päeval 2024

Neljapäeval, 29. veebruaril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus (Wilhelm Struve 1, Tartu) ja üle terve linna lahtiste uste päev, kuhu oodatakse kõiki, kes tunnevad huvi Tartu Ülikoolis õppimise vastu. Päeva jooksul räägime, kuidas saada üliõpilaseks ja jõuda vilistlase staatuseni. Samuti arutleme selle üle, mis toimub ülikooli ajal ja pärast seda.

Tartu Ülikooli raamatukogus toimuvale lahtiste uste päevale registreerumine

Ülikooli raamatukogu uksed avatakse kell 9.30.

10.00–13.00 Õigusteaduskonna infoboks lahtiste uste päeva infomessil Tartu Ülikooli raamatukogus (Wilhelm Struve 1, Tartu)

Tartu Ülikooli raamatukogus tule otsi üles õigusteaduskonna infoboks, kus saad küsida täpsemaid küsimusi sisseastumise kohta nii Tartu kui Tallinna õppesse.
Huvilistele jagavad infot sisseastumise kohta:

• õigusteaduskonna asedirektor õppetöö alal Katre Luhamaa, kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist Kadi Riive;
  • Tartu bakalaureuseõppe üliõpilased Siim Suiste, Valter Pärn, Karl Torim, Heiti Talvik ja
  • Tallinna bakalaureuseõppe üliõpilased Rebeka Mia Raihhelgauz, Anna Vähi, Elisabeth Viirsalu ja Viktoria Kivikas.
  • Tuutorid Sonja Säde ja Marcus-Sander Ruben

10.30 - 12.30 Inspireeriv konverents tulevasele üliõpilasele Tartu Ülikooli raamatukogus (Wilhelm Struve 1, Tartu)

• Kohapeal tervitab ja innustab tulevasi üliõpilasi Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser.
  • Tudengite aruteluring "Teekond gümnaasiumist Tartu Ülikooli"

Aruteluringis annavad tudengid oma kogemustele tuginedes nõu, kuidas valmistuda sisseastumiseks ja leida enda jaoks õige eriala. Põneva vestluse käigus räägitakse motivatsiooni hoidmisest ja sellest, milline näeb välja ühe tudengi tavaline päev.

Tudengite aruteluringis osaleb ühe panelistina ka õigusteaduskonna Tartu magistriõppe üliõpilane Sandra Võsaste. Sandra on õigusteaduskonna magistritudeng, kes veetis möödunud suve Washington, DC-s rahvusvaheliste suhete suveülikooli- ja praktikaprogrammis. Kooli kõrval töötab Sandra juristina advokaadibüroos Ellex Raidla.

• Vilistlaste aruteluring "Elu pärast Tartu Ülikooli"

Aruteluringis jagavad Tartu Ülikooli tunnustatud vilistlased nõuandeid, kuidas tulla toime raskustega, leida motivatsiooni ja saavutada edu. Vilistlaste aruteluringis osaleb ühe panelistina ka õigusteaduskonna karistusõiguse nooremlektor Mario Truu.

13.00 - 13.30 Õigusteaduskonna infotund: „Õpi õigust. Mõtle suurelt. Kõik on võimalik!" (Näituse 13a - 101, Tartu)

Infotunnis saad teada, kuidas näeb välja õigusteaduse õppimine, miks seda üldse õppida ja millised näeksid välja sinu õpingud õigusteaduskonnas. Kõnelevad õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits, asedirektor Katre Luhamaa. Õigusteaduse bakalaureuseõppe üliõpilased Iris Rebane ja Siim Reineberg.

Kohtade arv on piiratud.

Registreeru õigusteaduskonna infotundi

13.30 - 14.20 Õigusteaduskonna karistusõiguse töötuba: „Kuidas tapmisest puhtalt pääseda?“ (Näituse 13a - 101, Tartu)

Töötoas sukeldutakse üheskoos karistusõiguse põnevasse maailma. Osalejad kuulevad lugusid päriselt aset leidnud juhtumitest ning saavad neid lahendades asuda ise kohtuniku rolli.
Töötuba juhib õigusteaduse magistrant Andor Aland.

Kohtade arv on piiratud. Töötuppa registreeruja ei saa osaleda eraõiguse töötoas.

Registreeru õigusteaduskonna karistusõiguse töötuppa

13.35 - 14.20 Õigusteaduskonna eraõiguse töötuba: "Kuni surm meid lahutab - abielust ja pärandamisest kasu teenimine Eesti moodi" (Näituse 20-103)

Vara jagamine võib abiellumisel olla kohati emotsionaalne protsess, millega puutuvad kokku väga paljud inimesed. Samas tasub säilitada kaine mõistus, et see toimuks õiglaselt ning kõigi osapoolte huvisid arvestades. Töötoas tutvustame erinevaid võimalikke varasuhteid ja kooseluvorme, räägime, kui olulised on enne või peale kooselu ametlikku registreerimist antud lubadused ning arutleme erinevate eluliste näidete üle, lahendades kõik koos ka päriselust inspireeritud kaasust.

Töötuba juhivad õigusteaduse bakalaureuseõppe üliõpilased Brigitta Rebecca Kurg, Kaisi Pillart ja Deisi Tihemets.

Kohtade arv on piiratud. Töötuppa registreeruja ei saa osaleda karistusõiguse töötoas.

Registreeru õigusteaduskonna eraõiguse töötuppa

Kohtumiseni 29. veebruaril, lahtiste uste päeval!

Fotol on Tartu Ülikooli peahoone, foto autor Andres Tennus

Senat valis Mari Ann Simovarti majandusõiguse professoriks

Sisseastumine

Sisseastumine õigusteaduskonda