Autor:
Kauss Arhitektuur OÜ

Sõlmiti Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Tallinna õppehoone ümberehituse ja laiendamise projekteerimisleping

25. juunil sõlmisid Tartu Ülikool ja OÜ Kauss Arhitektuur õigusteaduskonna Tallinna õppehoone (Kaarli pst 3) rekonstrueerimise ja krundi hooviala kujundamise projekteerimislepingu. 

14. veebruaril 2024 kuulutasid Tartu Ülikool ja Eesti Arhitektide Liit õigusteaduskonna Tallinna õppehoone ideelahenduse võidutööna välja arhitektuurse lahenduse „Kaskaad“, mille autor on OÜ Kauss Arhitektuur. 

Projekteerimistööd on plaanis lõpetada 2025. aasta maikuus ja tööde maksumus on 528 250 eurot (käibemaksuta). Ülikool peab kogu projekti rahastamiseks läbirääkimisi kahe Euroopa pangaga. 

Image
Projekteerimislepingu sõlmimine
Projekteerimislepingu sõlmimine (autor: Heiki Pagel)

Ehitustegevusega loodetakse alustada 2025. aasta sügisel ja selleks on arvestatud kuni 15 kuud. Ehitustööde maksumus selgub riigihanke tulemusena. Ehitusaegseks õppetööks sobilike asendusruumide otsimine praegu ib. 

Ümberehitatud ja laiendatud õppehoones luuakse üliõpilastele ja õppejõududele moodne õpikeskkond. Uuenduslik ruumilahendus pakub nii loengusaale kui ka eriilmelisi õppe- ja suhtlusalasid, mis soodustavad üliõpilaste tiimitööd ja läbikäimist. 

Samal teemal: Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Tallinna õppehoone saab uue ilme 

Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa üle 30 inimese

Dana Stein

Bakalaureuseõppe lõpetanud Dana Stein: õigusteaduskond aitas meil laduda vundamendi, mis ei lagune ka kõige tugevama raputuse juures

Liis Kikas

Magistriõppe cum laude lõpetanud Liis Kikas: õigusteaduskond teeb õiget asja ja seda väärtustatakse