VÕTA ehk varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamist reguleerivad TÜ õppekorralduseeskiri ja tasemeõppes varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise kord sotsiaalteaduste valdkonnas.
Varasemaid õpinguid ja töökogemust arvestatakse üliõpilase taotluse alusel. Taotlus tuleb esitada TÜ õigusteaduskonna VÕTA nõustajale (vaata VÕTA nõustajate kontakte altpoolt). Taotlust hindab VÕTA komisjon. Taotlusele vastatakse kirjalikult ühe kuu jooksul alates taotluse esitamise kuupäevast.
Ainete ülekandmiseks tuleb esitada vastav taotlus ning taotluse lisa.
Taotlusvorm varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamiseks
Lisa 1 (õppeainete/täiendusõppe arvestamine)
Lisa 2 (töökogemuse arvestamine)
Lisaks tuleb esitada õpinguid tõendavad dokumendid, nt akadeemiline õiend/hinneteleht, diplom, ainekava ehk aine sisu kirjeldav dokument vms ja muud materjalid (nt töökogemuse puhul ametijuhend/tööülesannete kirjeldus, töötõend jms). Taotleja esitab VÕTA taotluse ja dokumendid digitaalselt.
Kui hinneteleht ei ole väljastatud koolipoolse digiallkirjaga, siis tuleb see skaneerida ja lisada VÕTA taotlusega samasse digiümbrikusse.
Enne digiallkirjastamist tuleb taotlus/lisa salvestada PDF formaati. Kõik dokumendid esitada ühes digiümbrikus.
Tõendit/dokumente ei pea esitama sel juhul, kui TÜ õppeinfosüsteemis on õppeaine sooritamine tõendatud (tuleb esitada ainult taotlus).
Tasu on vastavalt taotluse mahule
2023/2024. õppeaastal 10 eurot (sh käibemaks) 1 EAP kohta.
2024/2025. õppeaastal 12 eurot (sh käibemaks) 1 EAP kohta.
VÕTA taotlemine on tasuta, kui:
Täpsemalt loe ülikooli kodulehelt.
Kui on täpsustavaid küsimusi või raskusi taotluse/lisa täitmisel või otsustamisel, mis aineid üldse üle kanda võiks, siis võib pöörduda VÕTA nõustaja poole e-maili teel või tulla vastuvõtuaegadel kohapeale. Täidetud VÕTA taotlus tuleb samuti esitada VÕTA nõustajale.
Juhul, kui on tegemist eriti keeruliste küsimuste ja probleemidega, siis võite pöörduda vota@ut.ee.