Autor:
Andres Tennus

Õigusteaduskonna Tallinna hoone rekonstrueerimise ideekonkursile laekus 16 tööd

Oktoobris kuulutasid Eesti Arhitektide Liit ja Tartu Ülikool välja ideekonkursi, et leida parim kavand aadressil Kaarli pst 3 asuva õigusteaduskonna Tallinna õppehoone rekonstrueerimiseks ning krundi hooviala kujundamiseks. 20. detsembril avas hankekomisjon konkursile esitatud 16 tööd. 

Enne tööde žüriile hindamiseks esitamist kontrollib hankekomisjon veel kõigi osalejate vastavust esitatud kvalifitseerimise tingimustele ja tööde vastavust vormilistele nõuetele. 

Žürii koguneb 17. jaanuaril. Auhinnatud kavandite märgusõnadele vastavad nimekaardi ümbrikud avatakse ja kavandite autorid avalikustatakse avalikul koosolekul, mille toimumise üksikasjadest teavitatakse riigihangete registri ja ülikooli kodulehe kaudu. 

Žüriisse kuuluvad kantsler Kstina Noormets (esimees), õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits, ülikooli kinnisvaraosakonna arendustalituse juhataja Viljo Vider, Eesti Arhitektide Liidu liikmed Katrin Koov, Eve Komp ja Ülo Peil ning Tallinna Linnaplaneerimise Ameti arhitekt Lea Järve. Žürii varuliikmed on Kalle Komissarov Eesti Arhitektide Liidust, õigusteaduskonna tsiviilõiguse lektor Tiina Mikk ja Tallinna Strateegiakeskuse arhitekt-linnaplaneerija Ivo Heinrich Arro. 

Ideekonkursi preemiafond on 35 000 eurot. 

 

Samal teemal: 

Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa üle 30 inimese

I koht_KASKAAD3

Sõlmiti Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Tallinna õppehoone ümberehituse ja laiendamise projekteerimisleping

Dana Stein

Bakalaureuseõppe lõpetanud Dana Stein: õigusteaduskond aitas meil laduda vundamendi, mis ei lagune ka kõige tugevama raputuse juures