Autor:
Kadi Riive

Tartus toimus õigusteaduskonna lahtiste uste päev!

Terves Tartu Ülikoolis ja ka õigusteaduskonnas toimus 29. veebruaril lahtiste uste päev. Noori kogunes Tartusse õppimise kohta infot saama üle kogu Eesti. Päev algas infomessiga Tartu Ülikooli raamatukogus. Õigusteaduskonna boksis jagasid huvilistele teavet sisseastumise ja õppimise kohta: 

  • Tallinna bakalaureuseõppe üliõpilased Rebeka Mia Raihhelgauz, Anna Vähi, Elisabeth Viirsalu, Viktoria Kivikas;
  • Tartu bakalaureuseõppe üliõpilased Siim Suiste, Valter Pärn, Karl Torim, Heiti Talvik ja
  • õigusteaduskonna tuutorid Sonja Säde ja Marcus-sander Ruben
  • õigusteaduskonna asedirektor õppetöö alal Katre Luhamaa ning kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist Kadi Riive
  • Messialal mängisid Tiksut Maria Vera Pšenitšnaja ning Helen Haamer.

Aset leidis ka inspireeriv konverents tulevasele üliõpilasele, kus

  • tudengite aruteluringis "Teekond gümnaasiumist Tartu Ülikooli" osales panelistina õigusteaduskonna Tartu magistriõppe üliõpilane Sandra Võsaste
  • vilistlaste aruteluringis "Elu pärast Tartu Ülikooli" osales ühe panelistina õigusteaduskonna karistusõiguse nooremlektor Mario Truu.  

Õigusteaduskonna infotundi „Õpi õigust. Mõtle suurelt. Kõik on võimalik!", mis toimus Näituse 13a suures auditooriumis, ei tahtnud huvilised ära mahtuda. Peale lisatoolide paigutamist leidsid kõik kohaletulnud endale istekohad ja õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits rääkis koos asedirektor Katre Luhamaaga lähemalt õigusteaduskonda sisseastumise võimalustest ning õppimiskorraldusest.

  • Bakalaureuseõppe üliõpilased Iris Rebane ja Siim Reineberg jagasid oma kogemust õigusteaduskonnas õppimisest, tudengielu rohketest võimalustest ja kaasalöömisest õigusüliõpilaste organisatsioonides.

Järgmiseks toimusid paralleelselt kaks töötuba.

  • Eraõiguse töötuba “Kuni surm meid lahutab - abielust ja pärandamisest kasu teenimine Eesti moodi” juhtisid õigusteaduse bakalaureuseõppe üliõpilased Brigitta Rebecca Kurg, Kaisi Pillart ja Deisi Tihemets

Töötoas tutvustati kohaletulnutele erinevaid võimalikke varasuhteid ja kooseluvorme. Räägiti, kui olulised on enne või peale kooselu ametlikku registreerimist antud lubadused, arutleti erinevate eluliste näidete üle ning lahendati ühiselt päriselust inspireeritud kaasust.

  • Karistusõiguse töötuba “Kuidas tapmisest puhtalt pääseda?“ juhtis õigusteaduse magistrant Andor Aland

Töötoas sukelduti ühiselt kohaletulnutega karistusõiguse põnevasse maailma. Osalejad kuulsid lugusid päriselt aset leidnud juhtumitest ning said neid lahendades asuda ise kohtuniku rolli.

Huvi töötubade vastu oli suur ja haaras osalejaid nii, et küsimusi korraldajatele jätkus peale töötoa lõppu veel enamaks kui pooleks tunniks. Töötubadega pandi 29. veebruari lahtiste uste päevale punkt.

Abituriendid ja gümnasistid, kes Tartu lahtiste uste päevale ei jõudnud, saavad juba 17. aprillil osaleda Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lahtiste uste päeval Tallinnas! Rohkem infot peagi.

 
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna loengusari "Tehnoloogia ja õigus"

Loengusari "Tehnoloogia ja õigus"

Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa üle 30 inimese

Tartu Ülikooli peahoone

Tartu Ülikooli esmased vastuvõetute nimekirjad on selgunud