Autor:
Berhat Beyazkaya

Kutse Karistusõiguse Jutla arutelule: Seksisõltuvus kohtu all: müüdid ja tegelikkus

15. novembril 2024 kell 10-12 toimuvas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna Karistusõiguse Jutlas* arutlevad seksuoloog Annika Tamme ja ringkonnaprokuör Saskia Kask selle üle, kas ja kuidas võiks süüdistatava seksisõltuvus mõjutada tema vastutust seksuaalsüütegude toimepanemise eest. 

Kompulsiivne seksuaalkäitumine, rahvakeeli seksisõltuvus, on RHK-11 järgi psüühikahäire, mille puhul inimene tajub, et ei suuda oma seksuaalset tungi kontrollida. 

  • Kas see tähendab seda, et ta seda ei suudagi? 
  • Kas see mõjutab seda, kuidas ta tõlgendab potentsiaalse partneri käitumist ja soove?
  • Kas seksisõltuvusest on võimalik ka vabaneda? 

Varem või hiljem jõuvad need küsimused kriminaalmenetluses ka menetleja lauale.  

Lisaks üliõpilastele ootame Jutlat kuulama ka karistusõiguse valdkonna praktikuid, kelle töö on otseses puutumuses seksuaalkuritegudega ning ka muu õigusvaldkonnaga tegelevaid praktikuid, kelle töös võiks teadmised seksisõltuvuse olemusest kasuks tulla (nt perekonnaõigusega tegelevad praktikud).

Liitu Jutlaga Zoomis


*Karistusõiguse Jutla on Tartu Ülikooli õigusteaduskonna karistusõiguse osakonna veebiseminaride sari. Seminarid toimuvad regulaarselt umbes korra kuus tööpäeva sees kestusega ca kaks tundi. Seminaridel esinevad olenevalt teemast TÜ õigusteaduskonna õppejõud või külalised väljastpoolt. Publikuks on Tartu Ülikooli õppejõud ja üliõpilased, praktiseerivad juristid ja sõltuvalt teemast muud huvilised. 

Loe täpsemalt Jutlate kohta Karistusõiguse Jutla veebilehelt ja liitu Jutla aruteludega zoomis (link liitumiseks on alati sama).

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Euroopa Kohtu istung

Kutse Karistusõiguse Jutla arutelule: dr. iur. Priit Pikamäe: Euroopa Liidu karistusõigus ühe Euroopa Kohtu kohtujuristi laual

Raamatuesitlus ja mõttevahetus autoriga: William Partletti „Why the Russian Constitution Matters. The Constitutional Dark Arts.“

Kas põhiseadusel on jõud ära hoida autoritaarsuse tõusu või võib ta hoopis osutuda selle edendajaks?